Wakacje w apartamencie

fot. olesiabilkei/bigstockphoto.com

Rodzice podróżujący z dziećmi podczas wakacji coraz częściej decydują się wypoczywać w apartamencie niż hotelowym pokoju. Okazuje się, że z każdym rokiem apartamenty stają się coraz bardziej popularne wśród podróżujących familii. Taką opcję wybierają w szczególności rodziny z małymi dziećmi.

Jak podają analizy, polskie rodziny z małymi dziećmi najchętniej odpoczywają nad Bałtykiem. Główne kierunki na Wybrzeżu to Jastrzębia Góra, Władysławowo oraz Trójmiasto, zaś w Zachodniopomorskiem Świnoujście i Kołobrzeg.

Oferta apartamentów pozwala poczuć się na wakacjach jak w domu. Większość propozycji tego typu zawiera pełne wyposażenie AGD, co umożliwia samodzielne przygotowywanie posiłków. W łazienkach znajdują się pralki, co jest niezwykle ważne, kiedy wypoczywa się z małymi dziećmi. Dodatkowym komfortem dla rodziców jest możliwość zamówienia łóżeczka turystycznego z pościelą, podgrzewacza do butelek czy krzesełka do karmienia, które są niezbędnymi akcesoriami podczas opieki i pielęgnacji małego dziecka.

Największą popularność wśród rodzin z małymi dziećmi zyskują apartamenty dwupokojowe. Na większe powierzchnie (trzy i czteropokojowe) decydują się zaprzyjaźnione rodziny, bądź rodziny wielopokoleniowe. Okazuje się, że ceny za wynajęcie apartamentów nie należą do zaporowych. Warto podkreślić, że wariant ten polega na opłacie za obiekt i nie obejmuje cen jednostkowych. Wynajęcie apartamentu w górach zaczyna się od kwoty 160 złotych za dobę. Pobyt nad morzem waha się od 200 do 400 złotych. Są to ceny za apartament dwupokojowy. W sąsiedztwie apartamentów znajdują się zazwyczaj place zabaw, basen i wszelkie atrakcje, które umilą pobyt najmłodszym turystom.

Coraz bardziej popularne stają się parki wakacyjne, jako forma nowoczesnych ośrodków wypoczynkowych, które składają się budynków apartamentowych oraz budynku hotelowego. Taki właśnie ośrodek powstaje w Szklarskiej Porębie, który będzie zawierał ofertę zarówno dla najmłodszych, jak i starszych wypoczywających.


Coraz więcej turyst

Jak wynika z danych Światowej Organizacji Turystyki, Polska znajduje się ...

Przewodnik po Buenos

Atrakcyjność turystyczna stolicy Argentyny, Buenos Aires znana jest na całym ...

Problemy Ryanair

Linia lotnicza Ryanair w ostatnim czasie zmaga się z wieloma ...

Nowe 7 cudów Polski

Czytelnicy Magazynu National Geographic wybrali 7 cudów Polski. W głosowaniu ...

Przewodnik po Awinio

Awinion to przeurocze prowansalskie miasto, a jednocześnie dawna siedziba papieży. ...