Coraz więcej Polaków podróżuje samolotami

Lot pasażerski

Regularnie zwiększa się liczba pasażerów linii lotniczych, na co niekwestionowany wpływ mają atrakcyjne ceny biletów, szczególnie wśród tanich przewoźników. W ten sposób samoloty stały się realną konkurencją dla pozostałych środków transportu, od busów po pociągi, które cenowo nie odbiegają czasem od biletów samolotowych, a dodatkowo znacznie wydłużają czas podróży.

Tanie loty z Polski odbywają się już niemal do każdego europejskiego kraju oraz poza kontynent, a przewoźnicy zapowiadają regularnie otwieranie kolejnych połączeń. I tak z Warszawy-Modlina można będzie dotrzeć do Aten, Lizbony, Glasgow, Madrytu czy na Teneryfę i Gran Canarię. Z Gdańska natomiast do całorocznych zostały przedłużone loty na Maltę, ponadto wznowiono lot do hiszpańskiego Alicante, polecieć można również do Mediolanu, Frankfurtu czy kilku miast skandynawskich.

Ceny biletów zależą oczywiście od trasy oraz czasu zakupu, jednak wśród najpopularniejszych i najtańszych linii Wizzair i Ryanair w Dortmundzie, Frankfurcie czy Groningen można się znaleźć już za 39 złotych. Najwięcej za bilety płacą osoby, które kupują je bezpośrednio u przewodnika lub przez biuro podróży, a najlepsze okazje można znaleźć kupując przez Internet. Nic więc dziwnego, że ten niegdyś ekstrawagancki środek transportu przeznaczony wyłącznie dla najzamożniejszych, zyskuje coraz większą popularność wśród rodaków, przed którymi otworzyła się możliwość podróżowania za niewielkie pieniądze.

A coraz lepsze wyniki linii przekładają się na wymierne korzyści dla pasażerów, dla których wprowadzane są nowe produkty i udogodnienia. I tak np. Ryanair wprowadził swoją aplikację mobilną, umożliwił wniesienie na pokład drugiej torby podręcznej i stworzył pakiety usług biznesowych i dla rodzin.

Szacuje się, że w tym roku liczba pasażerów wzrośnie o kolejny milion. Na taki wynik ma wpływ także nasza zmieniająca się świadomość co do standardów wypoczynku. Coraz więcej Polaków może pozwolić sobie na wakacje, które nie będą jednocześnie dużym obciążeniem dla jego budżetu, w związku z tym zaczyna mieć coraz większe wymagania. Jest to zjawisko absolutnie pozytywne, gdyż coraz bliżej nam pod tym względem do krajów zachodnich.


Najlepsze polskie o

Okres zimowy skłania do poszukiwania narciarskiej rozrywki. W Polsce nowoczesnych ...

Przewodnik po Lublin

Wiele polskich miast pozostaje nieodkrytych, a to błąd. Przykładem godnego ...

Turystyka dla lubią

Miejsce skrywające tajemnice budzi zainteresowanie i sprawia, że chętnie pojawiają ...

Najpopularniejsze ce

Zagraniczne wyjazdy o charakterze religijnym coraz częściej pojawiają się w ...

Gdzie wyjechać jesi

Jesień w Polsce to czas przygnębiającej pogody z deszczem, przenikliwie ...