Czekoladowa podróż do Kolonii

czekolada

weyo/bigstockphoto.com

Jesienne i zimowe wieczory sprzyjają sięganiu po ciepłe napoje, które oprócz ogrzania zwiększają również poziom serotoniny w organizmie. Idealnym napojem do tego okazuje się czekolada. Podczas spożywania czekolady zwiększa się w mózgu poziom neuroprzekaźnika jakim jest serotonina, która odpowiada za dobre samopoczucie. (Serotonina potocznie nazywana jest hormonem szczęścia).

W niemieckiej Kolonii znajduje się Schokoladenmuseum, gdzie miłośnicy tego smakołyku mogą poznać liczącą ponad trzy tysiące lat historię czekolady. Muzeum znajduje się w niedalekiej odległości od Katedra św. Piotra i Najświętszej Marii Panny. Można się do niego dostać spacerując promenadą wzdłuż Renu.

Muzeum czekolady zostało założone w 1993 roku przez Hansa Imhoffa. W salach wystawowych znajdują się wszystkie ważne etapy związane z historią czekolady. Znaleźć tu można początki żniw kakaowca (wykonywane przez Azteków), jak i współczesne zbiory kakao na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Schokoladenmuseum zaprasza do zapoznania się nie tylko z produktami, ale również z metodami wytwarzania czekolady. Będąc w muzeum można obejrzeć kolekcje zdobionych naczyń, z których dawniej pijano napoje kakaowe. Dostępne są nawet kolekcje porcelany i srebra z XVIII i XIX wieku.

Oprócz czekoladowych rzeźb, które można podziwiać w muzeum dostępne są również liczne tarasy widokowe, restauracje, a także sala weselna. Czekoladowa „podróż” do Kolonii pozwala na poznawanie napojów w czternastu smakach.

Schokoladenmuseum cieszy się dużą popularnością. Corocznie odwiedza je około 650 tysięcy turystów (4 tysiące wycieczek). Należy ono do najczęściej odwiedzanych niemieckich muzeów (znajduje się w pierwszej dziesiątce).


Problemy Ryanair

Linia lotnicza Ryanair w ostatnim czasie zmaga się z wieloma ...

Nowe 7 cudów Polski

Czytelnicy Magazynu National Geographic wybrali 7 cudów Polski. W głosowaniu ...

Przewodnik po Awinio

Awinion to przeurocze prowansalskie miasto, a jednocześnie dawna siedziba papieży. ...

Przewodnik po Los An

[caption id="attachment_813" align="aligncenter" width="500"] Andy777/bigstockphoto.com[/caption] Los Angeles jest najludniejszym miastem amerykańskiego ...

Okradziony bagaż w

[caption id="attachment_808" align="aligncenter" width="500"] Javier Brosch/bigstockphoto.com[/caption] Wyjazd na wakacje kojarzy się ...