Dolny Śląsk – niebanalne promocje

Dolny Śląsk za pół ceny

Okazuje się, że jesienne weekendy wcale nie musza być monotonne i nudne. Wiele regionów w Polsce przygotowuje na swoich mieszkańców, ale również potencjalnych turystów niezwykłe promocje i oferty. Jednym z nich jest właśnie Dolny Śląsk, gdzie w weekend 27 – 29 listopada będzie można zwiedzać, smakować, nocować za pół ceny.

Akcja „Dolny Śląsk za pół ceny odbywa się już nie po raz pierwszy. Jest to trzecia edycja tego wydarzenia. Okazuje się, że co roku przybywa nie tylko osób zainteresowanych takimi promocjami, ale zwiększa się również liczba obiektów/zabytków objętych promocją.

Przedstawiciel Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej podkreśla, że dotychczas do akcji zgłosiło się ponad 50 obiektów turystycznych. Specjaliści od branży turystycznej regionu zakładają, że ostatecznie zniżką zostanie objętych około stu atrakcji w regionie.

W tym roku w ramach akcji „Dolny Śląsk za pół ceny” dostępnych będzie wiele nowych zabytków takich jak: Kopalnia Złota w Złotym Stoku, Sztolmie Walimskie, Zamek Kliczków. Jak podaje dyrektor Dolnośląskiej Organizacji turystycznej w ubiegłym roku z takich promocji skorzystało kilkanaście tysięcy turystów.

Warto nadmienić, że wszystkie informacje na temat zniżek i promocji dostępnych w ostatni weekend listopada (27 – 29) dostępne są na stronie internetowej www.dolnyslasktaniej.pl. Okazuje się, że będzie można skorzystać nie tylko z atrakcji związanych ze zwiedzaniem zabytków, ale również zadbać o sferę kulinarną. Do akcji „Dolny Śląsk za pół ceny” dołączyło się wiele restauracji, punktów gastronomicznych, które oferują swoje produkty i usługi w promocyjnych cenach.

W sezonie wakacyjnym do najchętniej odwiedzanych punktów na Dolnym Śląsku należał wrocławski ogród zoologiczny, Karkonosze (Szklarska Poręba), Karpacz, Termy Cieplickie, czy Zamek Książ. Jak podają statystyki, rocznie Dolny Śląsk jest odwiedzany przez ok. 4 miliony osób. Warto zaznaczyć, że znajduje się w tym regionie wiele uzdrowisk, więc liczba kuracjuszy jest również duża. Stanowi około połowy odwiedzających Dolny Śląsk.


Wycieczka do Czarnob

Miejsca, które niegdyś wydawały się być poza dostępnością człowieka, a ...

Najciekawsze szlaki

Wakacje są doskonałym czasem, aby wypocząć oraz poznać ciekawe miejsca ...

Nordic walking - dla

Uprawienie aktywności fizycznej podczas letniego wypoczynku może okazać się świetnym ...

Przewodnik po Moskwi

Wybierasz się do Moskwy? Zanim to zrobisz dowiedz się co ...

Skitouring - jak zac

Spacer górskimi szczytami to ogromna przyjemność, która obfituje w cudowne ...