Ferie zimowe w Maroku

Maroko

Madrugada Verde/bigstockphoto.com

Królestwo Marokańskie znajduje się w północno-zachodniej części Afryki i oblewają je wody Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego. Latem z powodu wysokich temperatur, które w tym regionie osiągają wysokość ponad 40 stopni Celsjusza, trudno o aktywne zwiedzanie i poznawanie zabytków. Pora zimowa jest sucha i chłodna (najniższe temperatury osiągają wartość 10 stopni), co zdecydowanie sprzyja zwiedzaniu. Ponadto w styczniu i lutym w Maroku jest mniej tłoczno, a hotele oferują promocyjne ceny za noclegi. Zimowy wypoczynek i ferie w Maroku mogą okazać się bardzo interesujące. Należy jednak pamiętać o ciepłym ubraniu.

Do Maroka można dostać się samolotem. W styczniu lot z Maroka do Casablanki kosztuje około 1200 złotych. Biura podróży oferują tygodniową, objazdowa wycieczkę wraz z przelotem i zakwaterowaniem, a także przewodnikiem za około 2500 złotych. Warto rozważyć również podróż na własną rękę i poszukać atrakcyjnych promocji. Okazuje się, że portugalskie linie lotnicze TAB oferują przelot do Marrakeszu za nieco ponad 600 złotych. Ceny przelotów okazują się najdroższym kosztem. Na miejscu ceny są dość przystępne.

Będąc w Maroku warto odwiedzić Marrakesz, który zimową porą staje się spokojniejszy. To jedno z najbardziej urokliwych miast Maroka, które dawniej stanowiło centrum kulturalno-artystyczne islamu. Znajduje się tu mnóstwo zabytkowych meczetów, brukowanych uliczek i łaźni. W centrum starego miasta jest najbardziej znany plac – Dżamaa al-Fina, gdzie za dnia kwitnie handel.
Stolica Maroko (Rabata) także zaprasza turystów każdą porą roku. Do atrakcji tego miejsca należy cytadela Kazba al-Udaja wybudowana a w 1150 roku. Przewodniki po Maroko zalecają, aby wybrać się na spokojny spacer uliczkami Rabaty, ponieważ wielość zabytków i miejsc wartych zobaczenia można spotkać wręcz na każdym kroku.

Warte zobaczenia jest również miasto Meknes, nazywane również afrykańskim Wersalem, gdzie można zwiedzić rozmaite pałace. W tym miejscu Królestwa Marokańskiego szczególnie widać francuskie wpływy.

Walutą obowiązującą w Maroko są dirhamy.


Wycieczka do Czarnob

Miejsca, które niegdyś wydawały się być poza dostępnością człowieka, a ...

Najciekawsze szlaki

Wakacje są doskonałym czasem, aby wypocząć oraz poznać ciekawe miejsca ...

Nordic walking - dla

Uprawienie aktywności fizycznej podczas letniego wypoczynku może okazać się świetnym ...

Przewodnik po Moskwi

Wybierasz się do Moskwy? Zanim to zrobisz dowiedz się co ...

Skitouring - jak zac

Spacer górskimi szczytami to ogromna przyjemność, która obfituje w cudowne ...