Gdzie wyjechać jesienią?

Jesień w Polsce to czas przygnębiającej pogody z deszczem, przenikliwie zimnym wiatrem i krótkim dniem. Odczuwamy spadek energii i tęsknotę za ciepłem latem, dlatego krótki urlop w tym okresie staje się coraz popularniejszy. A za sprawą tanich lotów bardzo łatwo po zaledwie kilku godzinach podróży znaleźć się w pośród palm, słonecznej aury i temperatury przekraczającej 20 stopni Celsjusza. Poniżej prezentujemy najlepsze kierunki na wyjazd jesienią.

Malta

Maleńka wyspa na Morzu Śródziemnym od kilku lat intensywnie rozwija swoją ofertę turystyczną w Polsce. Niskie ceny lotów i niedrogie noclegi kuszą, by skorzystać nawet z weekendowego wyjazdu do najbardziej słonecznego kraju świata. Bardzo dogodny klimat na Malcie sprawia, że przez 300 dni w roku świeci tam słońce, a temperatura nie spada poniżej 20 stopni. Rozlegle plaże, piękne widoki i zabytkowe miasta czynią Maltę atrakcyjnym kierunkiem wyjazdu. Z Polski przelot trwa niewiele ponad 4 godziny i odbywa się niemal z każdego portu lotniczego w Polsce. Wyjazd na Maltę tydzień można zorganizować już za 1000 zł.

Wyspy Kanaryjskiej

Należące do Hiszpanii wulkaniczne wyspy są synonimem egzotyki. Choć należą do Europy, geograficznie znajdują się znaczniej bliżej Sahary, dlatego ich klimat charakteryzuje się małą ilością opadów i wysokimi temperaturami przez cały rok. Piękne plaże, wysokie szczyty i mnóstwo unikatowej przyrody powoduje, że to doskonała opcja na aktywny wyjazd. Urlop na Kanarach można zorganizować samodzielnie korzystając z tanich linii lotniczych lub wybrać wycieczkę all inclusive. Lot na wyspy położenie na Oceanie Atlantyckim trwa blisko 7 godzin, a koszt tygodniowego pobytu waha się w graniach 1500 zł.

Izrael

Europejski kraj na Bliskim Wschodzie, gdzie przekrój kulturowy jest ogromy, co czyni Izrael bardzo unikatowym. Niewielkie państwo ma do zaoferowanie najwspanialsze zabytki i doskonałe krajobrazy. Każdy region to inna kultura i inne atrakcje, a dzięki niewielkim odległościom wszystko można zwiedzić w kilka dni. Jednak by nacieszyć się wspaniałymi atrakcjami tego kraju warto wybrać się na dłuższy urlop. A do wyboru jest wielkomiejski Tel Awiw nad Morzem Śródziemnym, starożytna Jerozolima i zawsze upalny Eilat nad Morzem Czarnym. Loty do Izraela są bardzo tanie, w promocji kosztują mniej niż 100 zł. Jednak wysokie ceny na miejscu sprawiają, że wyjazd do Izraela na 7 dni to wydatek rządu 1500-2000 zł.

Tajlandia

Polska jesień to najlepsza pora na wyjazd do egzotycznej Tajlandii, gdzie w tym okresie ustają intensywne opady i temperatura ma przyjemne 25 stopni. Ponadto za sprawą swoich niskich cen pozwala na intensywny urlop pośród pięknej i unikatowej przyrody. Wiele biur podróży organizuje wczasy w tropikalnych kurortach. Wypoczynek na pełnej palm koksowej plaży, wyprawa łodzią po malowniczych zatoczkach czy przejażdżka na słoniu – tak spędza się czas w Tajlandii. Koniecznie trzeba zwiedzić hałaśliwy, ale unikatowy Bangkok, gdzie z bliska można zobaczyć azjatycką kulturę w pigułce. Za niezapomnianą podróż trzeba więcej zapłacić. Najdroższe są w tym wypadku loty z przesiadką w Singapurze lub Dubaju – minimum 2000 zł.


Przewodnik po Londyn

Uznawane za jedno z najpiękniejszych i najbardziej wartościowych dla turystów ...

Będą antykryzysowe

Nowy program dotyczący turystyki wejdzie w życie? Rząd pracuje nad ...

Pomoc rządu dla bra

Nie da się ukryć, że branża turystyczna jako jedna z ...

Przewodnik po Elblą

Początek istnienia Elbląga datuje się na 1237 rok, co czyni ...

Zagrożenie koronawi

Epidemia koronawirusa budzi przerażenie na całym świecie. Liczba zgonów w ...