Jesień nad Bałtykiem

Bałtyk

Henk-Jan van der Klis/flickr.com

Wakacje nad morzem to ogromna atrakcja dla wielu osób. Beztroskie lenistwo na plaży, zażywanie kąpieli i długie spacery brzegiem morza potrafią ukoić nerwy i zregenerować organizm. Okazuje się, że pobyt nad Bałtykiem może być równie atrakcyjny kiedy za oknem pojawiają się pierwsze jesienne dni.

Choć wrześniowa pogoda nie sprzyja kąpielom słonecznym, to polskie morze posiada bogatą ofertę atrakcji dla tych, którzy decyzję o urlopie przenieśli na jesień. W tym okresie można liczyć na puste plaże, niższe ceny i ostatnie dni słonecznej pogody.

Jedną z kluczowych atrakcji Bałtyku jest Wyspa Wolin, która jesienią pustoszeje. Piaszczyste klify z punktami widokowymi, nadmorska roślinność mieniąca się pięknymi kolorami stanowią gwarancję niezapomnianych widoków. Środkowa część wyspy to Wolińskie Pojezierze i Park Narodowy, który jest objęty ochroną. Na Wolinie znajduje się interesujące Centrum Słowian i Wikingów, gdzie można zobaczyć skansen archeologiczny.

Całoroczne atrakcje, jakimi są Gdańsk, Sopot i Gdynia, również jesienią zapraszają odwiedzających. Miłośnicy miejskich wrażeń z pewnością wybiorą coś dla siebie z bogatej oferty: restauracji, muzeów, kawiarni, a także licznych wydarzeń kulturalnych, których jesienią w Trójmieście nie brakuje.

Na jesiennej liście „miejsc wartych zobaczenia” nad Bałtykiem nie może zabraknąć Darłowa, w którym można podziwiać średniowieczny układ starego miasta oraz rozsuwany most im. Kapitana Witolda Huberta. Dodatkowo miłośnicy zwiedzania z pewnością docenią wyjątkowość Zamku Książąt Pomorskich oraz Latarnie Morską .

Kolejną atrakcją, dodającą uroku podczas jesiennego wypadu nad Bałtyk jest Rewal z niezwykłą Przystanią Rybacką. Będąc w Rewalu warto odwiedzić również Różaną Aleję Zakochanych, ruiny kościoła gotyckiego w Trzęsaczu oraz Latarnię Morską w Niechorzu. Do największych atrakcji Rewalu należą tarasy widokowe, z których można obserwować wschody i zachody słońca, jak również zaczynające się jesienią pierwsze sztormy na Bałtyku. Dodatkową atrakcją dla turystów jest Park Wieloryba z replikami stworzeń pochodzących z całego świata, a także Osada Piratów dla najmłodszych podróżników.

Plaża, kąpiele i długie spacery to nie tylko atrybuty wakacji nad Bałtykiem. Okazuje się, że jesień nad morzem może być równie interesująca.


Przewodnik po Moskwi

Wybierasz się do Moskwy? Zanim to zrobisz dowiedz się co ...

Skitouring - jak zac

Spacer górskimi szczytami to ogromna przyjemność, która obfituje w cudowne ...

Najlepsze polskie o

Okres zimowy skłania do poszukiwania narciarskiej rozrywki. W Polsce nowoczesnych ...

Przewodnik po Lublin

Wiele polskich miast pozostaje nieodkrytych, a to błąd. Przykładem godnego ...

Turystyka dla lubią

Miejsce skrywające tajemnice budzi zainteresowanie i sprawia, że chętnie pojawiają ...