Jesienne podróże po Europie

jesień

James Jordan/flickr.com

Jesień to nie tylko czas refleksji, zadumy i mieniących się kolorów liści. Dla niektórych to długie wieczory z kubkiem garnącej herbaty/gorącego kakao w jednej ręce i książką w drugiej. Inni preferują aktywność i doświadczanie nowego. Jesień nie musi być nudna. Dobry plan wystarczy, aby „ubarwić’ krajobraz za oknem.

Jesienną porą bardzo sprawdza się wyjazd w góry do Zakopanego, bądź w Bieszczady. Miłośnicy „klimatu” i zabytków, z pewnością odwiedzą Kraków i Sandomierz. Wyruszając w głąb Europy, można uchwycić mnóstwo jesiennych, pięknych kadrów. Są takie miejsca, które swój urok ujawniają właśnie tą pora roku…

Jesienią zaprasza toskańska wieś…o ile Florencji, Sieny czy Pizy nie trzeba reklamować, ponieważ o każdej porze roku jest tam pełno turystów. O tyle wieś toskańska mieniąca się mnóstwem kolorów, nie przyciąga już tylu zwiedzających. Tymczasem urok jesiennych winnic jest niezwykły. Atmosferę wypełnia spokój, sielski klimat i energia natury. Liczne domki rozsiane wśród toskańskich wzgórz rysują bajkowy krajobraz.

Tych, którzy doceniają wytwory natury i podziwiają przyrodę w jej naturalnym otoczeniu z pewnością zachwyci widok zorzy polarnej w Norwegii, w miejscowości Lofoty. To wyjątkowe miejsce znajduje się za kołem podbiegunowym. Najlepszym miejscem do obserwacji zorzy jest miasto Troms, które znajduje się w północnej części Norwegii. To właśnie jesienią są tam najbardziej spektakularne widoki.

Szkocja ma również wiele do zaoferowania właśnie jesienią. Jezioro Faskally oraz wodospady Black Spout obowiązkowo powinny znaleźć się na liście rzeczy do zwiedzania w Szkocji. Pitlochry stanowią doskonała bazę wypadowa, dla tych którzy dnie chcą spędzać na szlakach górskich. Stąd bowiem dojazd na najpiękniejsze szlaki zajmuje jedynie około godziny.

Dlaczego warto urlop przenieść na jesień? Powodów jest kilka, jednym z nich jest gwarancja niższych cen, nawet o 25%. Ponadto temperatura wydaje się być również bardziej przychylna i nastawiona na zwiedzanie. Dodatkowo można liczyć na względny spokój i umiarkowaną ilość turystów.


Burza podczas wyciec

Burza w górach jest wyjątkowo groźnym zjawiskiem meteorologicznym, gdyż towarzyszy ...

GOPR i TOPR - kiedy

Wycieczki górskie to popularny sposób spędzania urlopu. Jednak tylko odpowiedzialne ...

Przewodnik po Johann

Johannesburg nazywane potocznie Joburg, Jozi albo Egoli, czyli złote miasto ...

Wycieczka do Czarnob

Miejsca, które niegdyś wydawały się być poza dostępnością człowieka, a ...

Najciekawsze szlaki

Wakacje są doskonałym czasem, aby wypocząć oraz poznać ciekawe miejsca ...