Jesienne podróże po Europie

jesień

James Jordan/flickr.com

Jesień to nie tylko czas refleksji, zadumy i mieniących się kolorów liści. Dla niektórych to długie wieczory z kubkiem garnącej herbaty/gorącego kakao w jednej ręce i książką w drugiej. Inni preferują aktywność i doświadczanie nowego. Jesień nie musi być nudna. Dobry plan wystarczy, aby „ubarwić’ krajobraz za oknem.

Jesienną porą bardzo sprawdza się wyjazd w góry do Zakopanego, bądź w Bieszczady. Miłośnicy „klimatu” i zabytków, z pewnością odwiedzą Kraków i Sandomierz. Wyruszając w głąb Europy, można uchwycić mnóstwo jesiennych, pięknych kadrów. Są takie miejsca, które swój urok ujawniają właśnie tą pora roku…

Jesienią zaprasza toskańska wieś…o ile Florencji, Sieny czy Pizy nie trzeba reklamować, ponieważ o każdej porze roku jest tam pełno turystów. O tyle wieś toskańska mieniąca się mnóstwem kolorów, nie przyciąga już tylu zwiedzających. Tymczasem urok jesiennych winnic jest niezwykły. Atmosferę wypełnia spokój, sielski klimat i energia natury. Liczne domki rozsiane wśród toskańskich wzgórz rysują bajkowy krajobraz.

Tych, którzy doceniają wytwory natury i podziwiają przyrodę w jej naturalnym otoczeniu z pewnością zachwyci widok zorzy polarnej w Norwegii, w miejscowości Lofoty. To wyjątkowe miejsce znajduje się za kołem podbiegunowym. Najlepszym miejscem do obserwacji zorzy jest miasto Troms, które znajduje się w północnej części Norwegii. To właśnie jesienią są tam najbardziej spektakularne widoki.

Szkocja ma również wiele do zaoferowania właśnie jesienią. Jezioro Faskally oraz wodospady Black Spout obowiązkowo powinny znaleźć się na liście rzeczy do zwiedzania w Szkocji. Pitlochry stanowią doskonała bazę wypadowa, dla tych którzy dnie chcą spędzać na szlakach górskich. Stąd bowiem dojazd na najpiękniejsze szlaki zajmuje jedynie około godziny.

Dlaczego warto urlop przenieść na jesień? Powodów jest kilka, jednym z nich jest gwarancja niższych cen, nawet o 25%. Ponadto temperatura wydaje się być również bardziej przychylna i nastawiona na zwiedzanie. Dodatkowo można liczyć na względny spokój i umiarkowaną ilość turystów.


Będą antykryzysowe

Nowy program dotyczący turystyki wejdzie w życie? Rząd pracuje nad ...

Pomoc rządu dla bra

Nie da się ukryć, że branża turystyczna jako jedna z ...

Przewodnik po Elblą

Początek istnienia Elbląga datuje się na 1237 rok, co czyni ...

Zagrożenie koronawi

Epidemia koronawirusa budzi przerażenie na całym świecie. Liczba zgonów w ...

Przewodnik po Saloni

Grecja to popularne miejsce na wakacyjny wypoczynek. Dogodna aura i ...