Latające Polki…

warszawa

Internetowe biuro podróży przeanalizowało kierunki wyjazdów Polek i okazało się, że do najczęściej wybieranych miejsc należą: Zurych, Warszawa, Ateny, a także Istambuł. Dane wskazują, że stolica naszego kraju była „numerem uno” wybieranym przez kobiety (bez względu na ich wiek). Zurych był najczęściej wybieranym kierunkiem podróży przez singielki, z kolei na Ateny decydowały się żeńskie grupy zorganizowane.

Analizy biura podróży Tripsta.pl wskazują, że od początku 2014 roku do lutego 2015 roku Polki (singielki) najczęściej podróżowały po kraju. Zurych był kierunkiem najczęściej wybieranym przez kobiety znajdujące się poniżej 34 roku życia i powyżej 55 lat. Jeśli chodzi o Istambuł, to stanowił punkt na mapie kobiet poniżej 25 roku życia i tych, które znajdują się w przedziale 45 i 65 lat.

Kiedy kryterium podróży były wyjazdy grupowe, okazało się, że kolejność najchętniej odwiedzanych miejsc została zmieniona. Ateny zajęły pierwsze miejsce na mapie żeńskich, grupowych wyjazdów. Drugie miejsce przypadło Warszawie. Z kolei na trzecim miejscu znalazł się Istambuł.

Analizy wskazały, że Polki z wyprzedzeniem planują swoją podróż samolotem. Średnio rezerwacji biletu dokonują na siedem tygodni przed planowanym odlotem. Podczas procedury „bukowania biletu” z urządzeń mobilnych (tablet, telefon) korzysta zaledwie 3% analizowanej populacji. Zdecydowana większość dokonuje zakupu za pośrednictwem komputera.

Średnie koszty, jakie ponosiły podróżujące Polski, związane z zakupieniem biletu oscylowały wokół 1050 złotych. Jak wskazują analizy Tripsta.pl najdroższy zarezerwowany bilet wyceniono na kwotę 10 306 złotych. Dotyczył lotu na trasie Warszawa – Hong– Kong. Po drugiej stronie continuum – najtańszej rezerwacji – znalazła się trasa Gdańsk – Sztokholm, gdzie cena biletu lotniczego wyniosła 39 złotych.


Zachowanie podczas w

Polacy coraz śmielej podróżują po cały świecie, poznając dzięki temu ...

Przewodnik po Sydney

Sydney zachwyca nawet najbardziej wymagających turystów. To miasto, w którym ...

Wycieczki typu all i

[caption id="attachment_803" align="aligncenter" width="500"] Yullishi/bigstockphoto.com[/caption] Wyjazd na wakacje ma być przyjemny ...

Przewodnik po Lyonie

Jednym z popularniejszych obecnie kierunków podróży jest francuski Lyon, który ...

Czy Meksyk zalegaliz

Meksykański minister de la Madrid wystąpił o legalizację marihuany. Zdaniem ...