Majówka 2016 – możliwe kierunki podróży

spływ kajakowy

meogia/bigstockphoto.com

Weekend majowy to okazja do dłuższego wypoczynku i rozmaitych wyjazdów. To czas pikników, licznych grilli i przebywania na świeżym powietrzu. W zeszłym roku 1. maja przypadł w piątek, więc majówka kończyła się w niedzielę (3. maja). W tym roku 1. maja to z kolei niedziela, dzięki czemu z wykorzystaniem jednego dnia urlopu do pracy można wrócić dopiero w środę (4. maja), a weekend majowy potrwa wtedy 4 dni. Dla tych, którzy cenią sobie jednak dłuższy wypoczynek, przy wykorzystaniu 3 dni urlopowych, weekend majowy może się wydłużyć nawet do 9 dni.

Propozycji na zbliżający się weekend majowy 2016 nie brakuje. Dostępnych jest wiele ofert wyjazdów zagranicznych, ale również wypoczynku w kraju.

Majówkowy wyjazd nad morze, co prawda nie w celu zażywania kąpieli, ale spacerowania po plaży może stanowić ciekawą propozycję. Pobyt w Trójmiejskiej aglomeracji pozwoli przy okazji na zwiedzanie licznych zabytków, ale również spędzenie czasu na aktywnościach dostępnych na świeżym powietrzu. Do atrakcji wartych zobaczenia należy Słowiński Park Narodowy, gdzie kompozycje olbrzymich wydm z pewnością na długo zapadną w pamięci.

Dla tych, którzy cenią sobie piękne widoki i aktywne wędrówki, idealnie sprawdzi się wyjazd w góry połączony z wycieczką do Krakowa. Maj stanowi doskonały moment na chodzenie po górach, ponieważ temperatury nie są jeszcze tak meczące (choć zdarzały się majówki, gdzie słupki rtęci wędrowały nawet do 30 stopni). Wycieczka do Zakopanego i Krakowa w majowy weekend może być jednak okupiona długimi kolejkami, a także tłokiem. Ten kierunek majowego wypoczynku jest bardzo popularny wśród rodaków.

Atrakcyjną propozycją dla osób ceniących sobie jazdę rowerem może okazać się wyjazd do Sztokholmu. Wycieczki rowerowe są tam bardzo popularne. Przemieszczając się rowerem można każdego dnia zwiedzać inną dzielnicę stolicy Szwecji, przez Gamla Stan z Pałacem Królewskim, po ekskluzywne Östermalm. Sztokholm nazywany jest stolicą tysiąca parków, a pikniki i jedzenie na świeżym powietrzu stanowi tam element kultury.


Przewodnik po Moskwi

Wybierasz się do Moskwy? Zanim to zrobisz dowiedz się co ...

Skitouring - jak zac

Spacer górskimi szczytami to ogromna przyjemność, która obfituje w cudowne ...

Najlepsze polskie o

Okres zimowy skłania do poszukiwania narciarskiej rozrywki. W Polsce nowoczesnych ...

Przewodnik po Lublin

Wiele polskich miast pozostaje nieodkrytych, a to błąd. Przykładem godnego ...

Turystyka dla lubią

Miejsce skrywające tajemnice budzi zainteresowanie i sprawia, że chętnie pojawiają ...