Malediwy – pomysł na wakacje 2016

Malediwy

Martin Valigursky/bigstockphoto.com

Republika Malediwów to państwo wyspiarskie i archipelag o tej samej nazwie. Malediwy znajdują się na Oceanie Indyjskim w odległości ok. pół kilometra na południowy zachód od południowego krańca Indii. Walutą obowiązującą na terenie Malediwów jest rupia malediwska. Malediwy tworzy 26 naturalnych atoli. Stolicą jest Male, która ma zaledwie kilometr szerokości i dwa kilometry długości.

Malediwy słyną z doskonałych możliwości do nurkowania. Archipelag otoczony rafą koralową to doskonała przestrzeń zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych w nurkowaniu. Malediwy stanowią jedno z najdoskonalszych miejsc do nurkowania na świecie. Wpływa na to: przepiękny krajobraz, różnorodność zwierząt morskich, a także ciepła i wyjątków czysta woda. Przybrzeżne wody są spokojne, z kolei atrakcji do nurkowania dostarczają silne prądy oraz strome ściany skalne. Ciekawostką jest, że w wielu miejscach Malediwów istnieje możliwość nurkowania prosto z plaży. Zgodnie obowiązującym tam prawem nurkowanie dozwolone jest wyłącznie do głębokości 30 metrów.

Będąc w Male, najmniejszej stolicy świata, warto wstąpić do Muzeum Narodowego, które zostało otwarte w 1952 roku. Znajduje się ono w dwóch różnych budynkach w Parku Sułtana będącym częścią pałacu Królewskiego. W Muzeum można poznać część historii Malediwów. Znajduje się w nim również kamienna głowa buddy oraz wieczne grawerowane deski z Hukuru Miskiiy.

Drugim co do wielkości miastem Malediwów jest Hithadhoo – jeden z najbardziej znanych kurortów wypoczynkowych. Do głównych atrakcji Malediwów należy także Fuamulaku, będąca samotną wyspą, która usytuowana jest dokładnie na równiku. Na Malediwach jest ponad 70 kurortów, do których przyjeżdżają turyści zachęceni lagunowymi plażami pokrytymi białym piaskiem.


Najlepsze polskie o

Okres zimowy skłania do poszukiwania narciarskiej rozrywki. W Polsce nowoczesnych ...

Przewodnik po Lublin

Wiele polskich miast pozostaje nieodkrytych, a to błąd. Przykładem godnego ...

Turystyka dla lubią

Miejsce skrywające tajemnice budzi zainteresowanie i sprawia, że chętnie pojawiają ...

Najpopularniejsze ce

Zagraniczne wyjazdy o charakterze religijnym coraz częściej pojawiają się w ...

Gdzie wyjechać jesi

Jesień w Polsce to czas przygnębiającej pogody z deszczem, przenikliwie ...