Najbardziej zaludnione miasta na świecie

tokio

Gęstość zaludnienia stanowi jedną z kluczowych danych demograficznych. Poznając charakterystyki i opisy miejsc, ilość osób przypadających na jeden kilometr kwadratowy stanowi zasadniczy punkt odniesienia.

Dziesiątkę miast z największą liczbą ludności rozpoczyna Tokio. Stolica Japonii, znajduje się na największej jej wyspie – Honsiu na Oceania Spokojnym i liczy około 37.6 miliona mieszkańców. Miasto to istnieje od 2500 lat i przepełnione jest orientem i rytuałami. Tokio należy do miejsc bardzo nowoczesnych, gdzie energia i dynamizm stanowią codzienność.

Drugie miejsce przypadło stolicy i zarazem największemu miastu Indonezji. Dżakarta stanowi jedno z najszybciej rosnących miast na świecie i liczy 26 milionów osób. Istnieje od XVI wieku i z uwagi na liczne rzesze imigrantów z całej Azji, łączy w sobie wiele różnorodnych kultur.

Trzecim miastem jest Seul znajdujący się w Korei Południowej. Znajduje się tutaj około 22,5 miliona mieszkańców. Seul należy do bardzo dynamicznych miejsc, które cechuje rozwój, nowoczesność i żywiołowość.

Na czwartym miejscu, pod względem ilości mieszkańców, znajduje się Delhi w Indiach. To ogromnie miasto zasiedla około 22 milionów ludzi. W przewodnikach opisywane jest jako miejsce ruchliwe, ciasne i tętniące życiem przez całą dobę.

Na półmetku rankingu występuje Szanghai w Chinach. To największe miasto Chin, jest jednocześnie najludniejszym miastem kraju (21 milionów). Stanowi miejsce gdzie dynamizm i postęp przeplata się z ponad tysiącletnią historią.

Szóste miejsce przypadło Manili. Stolica Filipin na wyspie Luzun zamieszkiwana jest przez 21 milionów osób. To miasto kontrastów, gdzie bogactwo miesza się z bieda, a nowoczesność z historią.

Na siódmym miejscu uplasowało się miasto również o 21 milionowej liczbie mieszkańców. Jest to Karaczai w Pakistanie, które stanowi stanowi centrum finansowe i ekonomiczne.

Kolejne trzy miejsca zostały przeniesione na kontynent amerykański. Ósme miejsce zajął Nowy Jork w USA, gdzie mieszka około 20 milionów osób. Mówi się o nim, że jest miastem, które nigdy nie śpi. Rzeczywiście na brak wrażeń nie można narzekać, ponieważ gwar i energia napędzają to miasto do życia. Pomimo tego, że historia Nowego Jorku jest stosunkowo młoda, to jedno z najbardziej znanych miast USA, ma wiele do zaoferowania.

Przedostatnie miejsce przypadło miastu, które jest największe w całej Ameryce Południowej. San Paulo w Bazyli zamieszkuje ok. 20 milionów ludzi.

Ostatnie – dziesiąte – miejsce w rankingu zajmuje z kolei stolica Meksyku – Mexico City. Znajduje się tu ok. 19,5 miliona osób.
Oprócz wielu atrakcji turystycznych, kryjących w sobie odłamki historii, niezwykłe budowle architektoniczne, ciekawostki kultury i sztuki, powyższe miasta są znane właśnie z tego, że ilość zamieszkujących je osób należy do największych na świecie.


Najlepsze polskie o

Okres zimowy skłania do poszukiwania narciarskiej rozrywki. W Polsce nowoczesnych ...

Przewodnik po Lublin

Wiele polskich miast pozostaje nieodkrytych, a to błąd. Przykładem godnego ...

Turystyka dla lubią

Miejsce skrywające tajemnice budzi zainteresowanie i sprawia, że chętnie pojawiają ...

Najpopularniejsze ce

Zagraniczne wyjazdy o charakterze religijnym coraz częściej pojawiają się w ...

Gdzie wyjechać jesi

Jesień w Polsce to czas przygnębiającej pogody z deszczem, przenikliwie ...