Najbardziej zaludnione miasta na świecie

tokio

Gęstość zaludnienia stanowi jedną z kluczowych danych demograficznych. Poznając charakterystyki i opisy miejsc, ilość osób przypadających na jeden kilometr kwadratowy stanowi zasadniczy punkt odniesienia.

Dziesiątkę miast z największą liczbą ludności rozpoczyna Tokio. Stolica Japonii, znajduje się na największej jej wyspie – Honsiu na Oceania Spokojnym i liczy około 37.6 miliona mieszkańców. Miasto to istnieje od 2500 lat i przepełnione jest orientem i rytuałami. Tokio należy do miejsc bardzo nowoczesnych, gdzie energia i dynamizm stanowią codzienność.

Drugie miejsce przypadło stolicy i zarazem największemu miastu Indonezji. Dżakarta stanowi jedno z najszybciej rosnących miast na świecie i liczy 26 milionów osób. Istnieje od XVI wieku i z uwagi na liczne rzesze imigrantów z całej Azji, łączy w sobie wiele różnorodnych kultur.

Trzecim miastem jest Seul znajdujący się w Korei Południowej. Znajduje się tutaj około 22,5 miliona mieszkańców. Seul należy do bardzo dynamicznych miejsc, które cechuje rozwój, nowoczesność i żywiołowość.

Na czwartym miejscu, pod względem ilości mieszkańców, znajduje się Delhi w Indiach. To ogromnie miasto zasiedla około 22 milionów ludzi. W przewodnikach opisywane jest jako miejsce ruchliwe, ciasne i tętniące życiem przez całą dobę.

Na półmetku rankingu występuje Szanghai w Chinach. To największe miasto Chin, jest jednocześnie najludniejszym miastem kraju (21 milionów). Stanowi miejsce gdzie dynamizm i postęp przeplata się z ponad tysiącletnią historią.

Szóste miejsce przypadło Manili. Stolica Filipin na wyspie Luzun zamieszkiwana jest przez 21 milionów osób. To miasto kontrastów, gdzie bogactwo miesza się z bieda, a nowoczesność z historią.

Na siódmym miejscu uplasowało się miasto również o 21 milionowej liczbie mieszkańców. Jest to Karaczai w Pakistanie, które stanowi stanowi centrum finansowe i ekonomiczne.

Kolejne trzy miejsca zostały przeniesione na kontynent amerykański. Ósme miejsce zajął Nowy Jork w USA, gdzie mieszka około 20 milionów osób. Mówi się o nim, że jest miastem, które nigdy nie śpi. Rzeczywiście na brak wrażeń nie można narzekać, ponieważ gwar i energia napędzają to miasto do życia. Pomimo tego, że historia Nowego Jorku jest stosunkowo młoda, to jedno z najbardziej znanych miast USA, ma wiele do zaoferowania.

Przedostatnie miejsce przypadło miastu, które jest największe w całej Ameryce Południowej. San Paulo w Bazyli zamieszkuje ok. 20 milionów ludzi.

Ostatnie – dziesiąte – miejsce w rankingu zajmuje z kolei stolica Meksyku – Mexico City. Znajduje się tu ok. 19,5 miliona osób.
Oprócz wielu atrakcji turystycznych, kryjących w sobie odłamki historii, niezwykłe budowle architektoniczne, ciekawostki kultury i sztuki, powyższe miasta są znane właśnie z tego, że ilość zamieszkujących je osób należy do największych na świecie.


Burza podczas wyciec

Burza w górach jest wyjątkowo groźnym zjawiskiem meteorologicznym, gdyż towarzyszy ...

GOPR i TOPR - kiedy

Wycieczki górskie to popularny sposób spędzania urlopu. Jednak tylko odpowiedzialne ...

Przewodnik po Johann

Johannesburg nazywane potocznie Joburg, Jozi albo Egoli, czyli złote miasto ...

Wycieczka do Czarnob

Miejsca, które niegdyś wydawały się być poza dostępnością człowieka, a ...

Najciekawsze szlaki

Wakacje są doskonałym czasem, aby wypocząć oraz poznać ciekawe miejsca ...