Nieznane miejsca w Warszawie

warszawa

Warszawa to nie tylko Pałac Kultury i Nauki, Starówka z Zamkiem i Centrum Kopernika. (Choć wielu dla takich właśnie „atrakcji” odwiedza stolicę kraju). Co roku wielu zagranicznych turystów zatrzymuje się w Warszawie i korzysta z coraz bardziej rozbudowanej oferty kulturalnej, gastronomicznej i rozrywkowej. Istnieją jednak jeszcze takie miejsca, których nawet sami mieszkańcy stolicy do końca nie znają, a warto odwiedzając Warszawę, do nich zajrzeć…

Jednym z miejsc wartych zobaczenia jest Park Skaryszewski. Znajdują się w nim rozmaite rzeźby, niezwykła roślinność, sztuczne jeziorka, a nawet małych rozmiarów wodospad. Położony jest w okolicy Stadionu narodowego oraz Saskiej Kępy, lecz pomimo takiego usytuowania, odwiedzają go nieliczni. Sadyba z kolei zaprasza do odwiedzenia bezpłatnego Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej, gdzie można podziwiać cała gamę myśliwców, które wykorzystywane są przez polskich lotników. Wadą jest, że eksponaty nie są zachowane w najlepszym stanie. Dodatkowo zamknięta jest ekspozycja znajdująca się po wewnętrznej stronie fortu.

Godne uwagi są budynki Mariensztatu. To pierwsze osiedle, odbudowane po II wojnie światowej, usytuowane jest blisko Starego Miasta, jednak turyści bardzo rzadko tam zaglądają. Dlatego decydując się w tych okolicach na spacer, można liczyć na względny spokój.

Niewątpliwą atrakcją jest czasowa ekspozycja – Dom Kereta. Jest to jeden z najwęższych budynków na świecie. Znajduje się na skrzyżowaniu ulicy Chłodnej i Żelaznej na Woli. Powstał z inicjatywy izraelskiego pisarza. Nie jest jednak zamieszkały. Stanowi instalację artystyczną, wciśniętą pomiędzy dwa bloki. Można go odwiedzać w wybrane dni tygodnia. Jest to jednak instalacja czasowa. Ma zostać rozebrana w przyszłym roku.

Będąc w Warszawie, warto również zajrzeć na ulicę Ząbkowską. To ulica oddająca w całej okazałości uroki dzielnicy – Praga. Warto zwrócić uwagę na ciekawą zabudowę ulic, ale przede wszystkim wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych i artystycznych. To miejsce, gdzie współcześnie coraz bardziej rozwija się życie nocne Warszawy.

Z kolei dla osób, które cenią aktywny wypoczynek na łonie natury, atrakcją będzie Park Kultury w Powsinie. Znajdują się tu liczne boiska do gry m.in. w siatkówkę i koszykówkę, kręgielnie oraz korty tenisowe. Atrakcją jest możliwość całorocznego wynajęcia domku wypoczynkowego.

Stolica zaprasza do odwiedzenia nie tylko Starego Miasta, ale również Nowego Miasta, które znajduje się tuż za Barbakanem i stanowi niezwykle ciekawa część Śródmieścia. Znajdują się tu liczne zabytki, w tym takich kościołów jak Kościół Nawiedzenia NMP z XV wieku. Poza tym to miejsce wypełnione godnymi polecenia restauracjami.

Miłośnicy długich spacerów mogą liczyć na odpowiednie trasy w rezerwacie przyrody Lasu Bielańskiego. To miejsce, gdzie liczne gatunki fauny i flory z pewnością urozmaicą piesze wędrówki. Kolejną atrakcją dla osób ceniących przyrodę, jest Jezioro Czerniakowskie, które wchodzi w skład najpiękniejszych kąpielisk na Mokotowie. Będąc w tej okolicy, warto odwiedzić Kopiec Powstania Warszawskiego, który zaczął powstawać bezpośrednio po II wojnie światowej, kiedy rozpoczęto zwożenie gruzów ze zniszczonej części miasta. Kopiec warto odwiedzić nie tylko ze względów historycznych, ale również widokowych. Z jego szczytu rozpościera się interesująca panorama miasta.


Wycieczka do Czarnob

Miejsca, które niegdyś wydawały się być poza dostępnością człowieka, a ...

Najciekawsze szlaki

Wakacje są doskonałym czasem, aby wypocząć oraz poznać ciekawe miejsca ...

Nordic walking - dla

Uprawienie aktywności fizycznej podczas letniego wypoczynku może okazać się świetnym ...

Przewodnik po Moskwi

Wybierasz się do Moskwy? Zanim to zrobisz dowiedz się co ...

Skitouring - jak zac

Spacer górskimi szczytami to ogromna przyjemność, która obfituje w cudowne ...