Niezwykłe miejsce w Meksyku

podwodne muzeum w Meksyku

2il org/flickr.com

Meksyk (Meksykańskie Stany Zjednoczone) to kraj w Ameryce Północnej, którego powierzchnia wynosi ok. 2 milionów kilometrów kwadratowych, co daje mu 14 miejsce na świece (jeśli chodzi o kraje o największej powierzchni). Meksyk posiada 117 milionów mieszkańców, dzięki czemu znajduje się na 11 miejscu najbardziej zaludnionych miejsc świata.

Jedną z największych atrakcji czekających na turystów, którzy wybrali się w podróż do Meksyku jest podwodne muzeum. Ekspozycja, która znajduje się u wybrzeży miasta Cancun, na dnie Morza Karaibskiego to dzieło brytyjskiego artysty Jasona de Caires Taylora. Okazuje się, że nurkowanie nie jest jedynym sposobem podziwiania podwodnych dzieł sztuki. Rzeźby można również podziwiań z pokładu łodzi, która posiada szklane dno.

Rzeźby zostały wykonane z materiałów przyjaznych środowisku. Posągi przygotowano ze specjalnego cementu o naturalnym PH. Podwodne muzeum to kompozycja 400 rzeźb umieszczonych na głębokości 9 metrów. Wystawa nosi nazwę „The Silent Evolution” i znalazła się na liście 25 Cudów Świata National Geographic.

Walory estetyczne oraz atrakcja dla turystów to nie jedyny cel umieszczania podwodnych wystaw. Główny cel jaki wyznaczył sobie brytyjski artysta to odbudowa rafy koralowej. To też przyświecało powstaniu kolejnej wystawa jego autorstwa.

Jasona de Caires Taylora przygotował kolejny projekt i zatytułował go „Miejska rafa” („Urban Reef”). Wystawa – podwodne miasto składa się z kilku domów będących bazą do odbudowy rafy koralowej oraz miejscem schronienia dla organizmów żywych zamieszkujących wody Morza Karaibskiego.

Cały projekt powstał we współpracy i przy koordynacji biologów morskich.


Najlepsze polskie o

Okres zimowy skłania do poszukiwania narciarskiej rozrywki. W Polsce nowoczesnych ...

Przewodnik po Lublin

Wiele polskich miast pozostaje nieodkrytych, a to błąd. Przykładem godnego ...

Turystyka dla lubią

Miejsce skrywające tajemnice budzi zainteresowanie i sprawia, że chętnie pojawiają ...

Najpopularniejsze ce

Zagraniczne wyjazdy o charakterze religijnym coraz częściej pojawiają się w ...

Gdzie wyjechać jesi

Jesień w Polsce to czas przygnębiającej pogody z deszczem, przenikliwie ...