Po zdrowie do Wieliczki

Wieliczka

Nico Trinkhaus/flickr.com

Wielickie podziemia kryją moc atrakcji dla wszystkich zwiedzających. Szczególne niespodzianki przygotowane są dla najmłodszych uczestników wypraw. Kraina wielickich podziemi – Solilandia – zaprasza do poznawania tajemnic unikalnych solnych komór i krętych korytarzy. Pomysłodawcy licznych atrakcji w tym miejscu gwarantują, że możliwość spotkania wielu ciekawych postaci podczas wędrówki, z całą pewnością zaskoczy i zaciekawi nawet najbardziej wybrednych turystów.

Kopalnia soli w Wieliczce rozwija się przez cały czas. Implementuje nowe pomysły i rozwiązania, aby nieustannie dostarczać atrakcji wszystkim zwiedzającym. Aktualnie powstaje nowy obiekt w parku św. Kingi – tężnia. Jej wielkość jest szacowana na 7600 metrów. Według założeń, jednocześnie z obiektu będzie mogło korzystać 100 osób. Zarówno w samej budowli, jak i w jej najbliższym otoczeniu.

Tężnia będzie dostępna nie tylko dla kuracjuszy i mieszkańców Wieliczki, ale także dla turystów. Jej otwarcie planowane jest na sierpień 2015 roku. Zakłada się, że będzie to największy tego typu obiekt na południu Polski.

Specjaliści podkreślają, że do produkcji solnego aerozolu dla tężni wykorzystywane będą wody, które pochodzą z podziemnego wypływu, na głębokości 255 metrów. Warto nadmienić, że niezwykle cenne właściwości tych wód, zostały potwierdzone przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego.

Podobna tężnia istnieje już w Rabce Zdroju. Jednak swoim rozmiarem nie dorównuje nowopowstającemu obiektowi pod Krakowem. Tężnia w Wieliczce ma być porównywalna z tymi, które znajdują się w Inowrocławiu oraz Ciechocinku.


Wycieczki typu all i

[caption id="attachment_803" align="aligncenter" width="500"] Yullishi/bigstockphoto.com[/caption] Wyjazd na wakacje ma być przyjemny ...

Przewodnik po Lyonie

Jednym z popularniejszych obecnie kierunków podróży jest francuski Lyon, który ...

Czy Meksyk zalegaliz

Meksykański minister de la Madrid wystąpił o legalizację marihuany. Zdaniem ...

Przewodnik po Miami

Miami, wraz z otaczającymi go dzielnicami, to ogromna, tętniąca życiem ...

Coraz więcej turyst

Jak wynika z danych Światowej Organizacji Turystyki, Polska znajduje się ...