Podróż do Europy z dziećmi

Podróże z dziećmi po Europie

fot. Aleksandar Todorovic/bigstockphoto.com

Okazuje się, że polscy rodzice coraz chętniej decydują się na podróż za granicę z dziećmi. Wśród najczęściej wybieranych stolic Europy znajdują się Ateny, Barcelona, Paryż i Lizbona. Są to miasta z bogatą ofertą turystyczną zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Firma Tripsta.pl podaje, że największa liczba hotelowych rezerwacji w pierwszej połowie roku dotyczyła rodzin z jednym dzieckiem. Tak właśnie prezentuje się „typowy” model podróżującej rodziny. Jak wskazują analizy ponad połowę najmłodszych podróżujących stanowią dzieci w przedziale wiekowym 2-11 lat, zaś 33% to populacja nastolatków. Często zdarza się również podróżowanie w większym gronie, są to np. wyjazdy pokoleniowe, gdzie wspólnie wypoczywają dzieci, wnuki i dziadkowie.

Wybierając się w podróż z dziećmi do Aten, można liczyć na wiele atrakcji dedykowanych najmłodszym. Przede wszystkim warto wybrać się na wycieczkę do dwóch muzeum: Museum of Greek Children’s Art i Hellenic Children’s Museum. Ciekawym miejscem dla dzieci, może być również ateńskie zoo z delfinarium. Około 15 kilometrów od Aten, w Gilfadzie działa Stowarzyszenie na rzecz Ochrony Żółwi Morskich, które można zwiedzić z przewodnikiem.

Lizbona przyciąga małych podróżnych Muzeum Marionetek, które jest bogate w kolekcję kukiełek nie tylko z Portugalii, ale i całego świata. Poza tym niezwykle emocjonujące są również przedstawienia i teatrzyki marionetkowe dedykowane dzieciom. Ponadto w Lizbonie znajduje się największe w Europie oceanarium. Wolny czas z dziećmi można spędzić spacerując w Parku Narodów lub wybrać się do Ogrodu Tropikalnego (Jardim Botanico Garden).

Decydując się na podróż dziećmi do Barcelony warto wpisać do swojego planu podróży Muzeum Techniki CosmoCaixa. W miejscu tym najmłodsi mogą samodzielnie przeprowadzać eksperymenty pozwalające zrozumieć wiele procesów, zależności i zjawiska. Obowiązkowym „punktem programu” dla fanów piłki nożnej będzie wycieczka na stadion FC Barcelony Camp Nou.

Paryż również przygotował się na odwiedziny najmłodszych. W stolicy Francji znajduje się Miasto Nauki i Przemysłu, gdzie dzieci mogą przeprowadzać eksperymenty. Istnieje tam specjalny podział stref, ze względu na wiek. Dzieci mogą korzystać także ze studium telewizyjnego, a także ogrodu botanicznego. Młodzież/nastolatków może zaciekawić Muzeum Techniki. Największą jednak dziecięcą atrakcją tego regiony, oddaloną od Paryża o około 40 kilometrów jest Disneyland, gdzie każdy może poczuć się jak dziecko i dobrze bawić.


Wycieczka do Czarnob

Miejsca, które niegdyś wydawały się być poza dostępnością człowieka, a ...

Najciekawsze szlaki

Wakacje są doskonałym czasem, aby wypocząć oraz poznać ciekawe miejsca ...

Nordic walking - dla

Uprawienie aktywności fizycznej podczas letniego wypoczynku może okazać się świetnym ...

Przewodnik po Moskwi

Wybierasz się do Moskwy? Zanim to zrobisz dowiedz się co ...

Skitouring - jak zac

Spacer górskimi szczytami to ogromna przyjemność, która obfituje w cudowne ...