Podróż w Bieszczady samochodem

Bieszczady

Thomas/flickr.com

Bieszczady kuszą wspaniałymi widokami i niezwykłą atmosferą. Ten niebywały krajobraz można podziwiać nie tylko spacerując po górach, ale także zza szyby samochodu.

Doskonałym rozwiązaniem dla podróżujących autem po Bieszczadach jest Duża Obwodnica Bieszczadzka, której długość wynosi 146 kilometrów. Biegnie ona przez najbardziej górzyste części regionu. Obok Dużej Obwodnicy jest także Mała Obwodnica Bieszczadzka, która otacza od południa Zalew Soliński, a jej długość wynosi 98 kilometrów.

Jadąc przez Bieszczady, jednym z pierwszych miejsc wartych zobaczenia jest Sanok z Muzeum Budownictwa Ludowego, a także Skansenem. Cechą, która wyróżnia to miejsce spośród pozostałych na trasie są typowe łemkowskie zagrody.

Następnie warto się udać do Leska, gdzie zaczyna się Duża Obwodnica Bieszczadzka, prowadząca do stolicy Bieszczad, czyli Ustrzyk Dolnych. Ustrzyki Dolne znane są ze swojego rynku i malowniczego targu.

Kolejnym punktem na mapie podróży samochodem przez Bieszczady powinna być miejscowość Ustrzyki Górne, do których dojeżdża się przejeżdżając przez Żłobek, znany z hodowli danieli, a także łowiska pstrągów. Około 5 kilometrów od Żłobka znajduje się Czarna z piękną trójdzielną drewnianą Cerkwią, która do dziś pełni funkcje kościoła.

Prawdziwy, bieszczadzki krajobraz można podziwiać w miejscowości Ustrzyki Górne, która położona jest w wyższych partiach gór i stanowi bazę wypadową w najwyższe partie Bieszczadów. Z tego miejsca można wybrać się na szczyt – Tarnice. W Ustrzykach Górnych znajdują się również budynki Bieszczadzkiego Parku Krajobrazowego.

Podróżując dalej Dużą Obwodnicą, można dotrzeć do Wetliny, gdzie żółty szlak prowadzi do Połoniny Wetlińskiej. Dalej warto odfwiedzić miejscowość Kalnica, przez którą prowadzi główny szlak beskidzki. Z tego miejsca niedaleko już do Cisnej, w której znajduje się słynna knajpa Siekierezada.

Podróżując samochodem przez Bieszczady warto się odpowiednio przygotować. Bywa, że trasy często przebiegają bezdrożami, dlatego sprawdzenie stanu technicznego samochodu przed wyjazdem wydaje się być koniecznością.


Przewodnik po Moskwi

Wybierasz się do Moskwy? Zanim to zrobisz dowiedz się co ...

Skitouring - jak zac

Spacer górskimi szczytami to ogromna przyjemność, która obfituje w cudowne ...

Najlepsze polskie o

Okres zimowy skłania do poszukiwania narciarskiej rozrywki. W Polsce nowoczesnych ...

Przewodnik po Lublin

Wiele polskich miast pozostaje nieodkrytych, a to błąd. Przykładem godnego ...

Turystyka dla lubią

Miejsce skrywające tajemnice budzi zainteresowanie i sprawia, że chętnie pojawiają ...