Problemy Ryanair

Linia lotnicza Ryanair w ostatnim czasie zmaga się z wieloma problemami. Jednym z najpoważniejszych kłopotów tej firmy są na pewno odwołane loty, na które przedsiębiorstwo musiało się zdecydować tłumacząc się tym, iż źle zaplanowano urlopy ich pilotów, dlatego wiele lotów nie może być po prostu zrealizowanych. Irlandzka spółka zdaje sobie jednak sprawę z tego, że będzie musiała wypłacić ewentualne odszkodowania wszystkim poszkodowanym pasażerom, którzy ucierpią na decyzji danej linii lotniczej.

Wśród anulowanych lotów znajdują się zarówno podróże krajowe, jak i międzynarodowe, np. do Barcelony lub Londynu. Decyzja Ryanair’a jest bardzo krzywdząca dla wielu pasażerów, ponieważ ludzie zarezerwowali już swoje miejsca na poszczególnych trasach, a jak się okazuje nie polecą w wyznaczonym terminie do żadnego innego kraju, czy też miasta. Firma umożliwia jednak skorzystanie z biletu w innym terminie, można również domagać się odszkodowania w rozsądnych kwotach, w zależności od trasy lotu.

Nie będzie lotów z Pizy oraz do Pizy

Odwołane zostały także loty w obie strony do Pizy. Ma to jednak związek ze strajkiem, który dotknął wszystkie linie lotnicze. Mowa tutaj o strajku agentów handlingowych na terenie Włoch, na co spółka lotnicza nie miała żadnego wpływu.

Decyzja przedstawicieli firmy Ryanair oznacza, że będą musieli zmagać się oni z ponad 300 tysiącami niezadowolonych pasażerów, których ta decyzja dotknie w sposób bezpośredni. Rozgoryczenie wielu osób jest bardzo duże, gdyż ludzie planowali sobie na wyznaczone terminy urlopy, których nie mogą już przesunąć, ale jak widać nie będą w stanie skorzystać z danych linii lotniczych, ponieważ okazuje się to być w praktyce niemożliwe. Na tej decyzji ucierpi również blisko 20 tysięcy Polaków, mowa o odwołanych 40-50 lotach dziennie, a więc są to już bardzo poważne liczby i należy mieć na uwadze to, iż straty finansowe w tym przypadku mogą być bardzo duże, a i zaufanie klientów na pewno spadnie, dlatego będzie trzeba skupić się na jego odbudowaniu.

Lista odwołanych lotów

Z listą odwołanych lotów każda zainteresowana osoba zapoznać może się chociażby na stronie internetowej przedsiębiorstwa Ryanair, ale też na wielu serwisach internetowych. Informacje te są przekazywane również do klientów w sposób bezpośredni, np. za pomocą wiadomości e-mail, dzięki czemu każdy może dowiedzieć się o odwołaniu lotu na długi okres przed jego nastąpieniem, co jest jedynym pozytywem w sprawie. Od klientów zależy to, czy zdecydują się na przełożenie swojego lotu, czy też po prostu będą chcieli odzyskać wydane pieniądze i ubiegać się jednocześnie o odszkodowanie od linii lotniczej, do czego mają pełne prawo oraz solidne podstawy. Warto zdecydować się na telefon na infolinię linii lotniczej, gdzie wszyscy pasażerowie zostaną dokładnie poinstruowani jakie kroki mogą podjąć w tej sprawie, aby nie wyjść na stratnych. Specjalnie wyznaczone osoby przekażą im informacje na temat procesu składania formularza reklamacyjnego, gdy zajdzie taka potrzeba.


GOPR i TOPR - kiedy

Wycieczki górskie to popularny sposób spędzania urlopu. Jednak tylko odpowiedzialne ...

Przewodnik po Johann

Johannesburg nazywane potocznie Joburg, Jozi albo Egoli, czyli złote miasto ...

Wycieczka do Czarnob

Miejsca, które niegdyś wydawały się być poza dostępnością człowieka, a ...

Najciekawsze szlaki

Wakacje są doskonałym czasem, aby wypocząć oraz poznać ciekawe miejsca ...

Nordic walking - dla

Uprawienie aktywności fizycznej podczas letniego wypoczynku może okazać się świetnym ...