Przepis na idealne wakacje

pilot turystyczny

Wiele osób poszukuje przepisu na udane wakacje. Chorwacka Wspólnota Turystyczna zajęła się zbadaniem specyfiki letniego wypoczynku. W badaniu wzięło udział 11,000 przedstawicieli 11 krajów, co pozwoliło na stworzenie 7 typów podróżników.

Jak się okazało przepis na udane wakacje to połączenie gościnności ze strony lokalnych mieszkańców z odpowiednim towarzystwem, które nie powala na nudę. Jak pokazują badania bezpieczeństwo wśród podróżujących także jest wysoko notowane i determinuje komfort wypoczynku w największym stopniu.

Analizując preferencje wczasowiczów, którzy wybierają się na idealne wakacje można wyróżnić 7 typów podróżujących. Jednym z nich jest typ autentyczny, który skupia się na doświadczaniu miejscowego klimatu, próbuje kuchnię lokalna, poznaje miejscowe zwyczaje i atrakcje. Podróżując zwraca uwagę na serdeczność mieszkańców. Głowa rodziny to z kolei turysta, który uwielbia spędzać czas w gronie najbliższych. Najważniejszym elementem podróży dla niego jest rodzinne poczucie bezpieczeństwa. Wśród typów romantycznych, zgodnie z wynikami badań, znajduje się więcej kobiet. Dla nich wypoczynek z odpowiednią osobą wydaje się być priorytetem podczas idealnych wakacji. Dlatego często typ romantyczny wybiera odosobnione miejsca, co pozwala cieszyć się wypoczynkiem. W opozycji do romantycznego podróżnika jest łowca przygód, który bardzo docenia wypoczynek na świeżym powietrzu. Dla niego wakacyjny wyjazd powinien zapewnić adrenalinę i ucieczkę od codziennej rutyny. Łowca to poszukiwacz przygód. Wszelkie aktywności na świeżym powietrzu są przez niego pożądane.

Kolejnym typem podróżujących jest uzależniony od kultury. Najważniejszy jest dla niego dostęp do muzeów i wystaw. Doskonale też czuje się będąc uczestnikiem zorganizowanej wycieczki. Mniej aktywności poszukuje plażowicz, który idealne wakacje kojarzy z plażowaniem i kąpielami słonecznymi. Ostatni typ na liście zajmuje młody bóg, który preferuje letni wypoczynek w odpowiednim towarzystwie. To przede wszystkim młode osoby, które nie ograniczają żadne zobowiązania. Młody bóg w dzień korzysta z lokalnych atrakcji, zaś w nocy odwiedza kluby.


Wycieczka do Czarnob

Miejsca, które niegdyś wydawały się być poza dostępnością człowieka, a ...

Najciekawsze szlaki

Wakacje są doskonałym czasem, aby wypocząć oraz poznać ciekawe miejsca ...

Nordic walking - dla

Uprawienie aktywności fizycznej podczas letniego wypoczynku może okazać się świetnym ...

Przewodnik po Moskwi

Wybierasz się do Moskwy? Zanim to zrobisz dowiedz się co ...

Skitouring - jak zac

Spacer górskimi szczytami to ogromna przyjemność, która obfituje w cudowne ...