Przewodnik po Buenos Aires

Atrakcyjność turystyczna stolicy Argentyny, Buenos Aires znana jest na całym świecie. Co roku to piękne miasto odwiedzają miliony osób spragnionych pięknych widoków i odpoczynku. Na co dzień w Buenos Aires mieszka około 4 mln ludzi, co czyni je jednym z największych miast w całej Ameryce Południowej. Aglomeracja charakteryzuje się malowniczymi uliczkami oraz tanecznym klimatem, a jej północną granicę tworzy rzeka La Plata. Powstanie miasta datuje się na 1580 rok. Pierwsza nazwa brzmiała Ciudad de la Santissima Trininad y Puerto de Buenos Aires, co znaczy Miasto Trójcy Przenajświętszej i Port Pomyślnych Wiatrów. Z czasem ją skrócono do prostego Buenos Aires.

Za sprawą wilgotnego klimatu temperatura przez cały rok utrzymuje się powyżej zera. Zimą jest około 11 stopni, a latem prawie 30 °C. Przeszkodą w wypoczynku mogą być jednak częste opady z silnymi wiatrem i burzami. Miasta podzielone jest na 47 zróżnicowanych dzielnic, a jego łączona powierzchnia wynosi 203 km². Mówi się, że Buenos Aires to najbardziej europejskie miasto w Ameryce Południowej, w którym odznaczyły się włosko-hiszpańskie wpływy z przeszłości. Dlatego nie brakuje w nim urokliwych kawiarenek i modnych restauracji, w których rozkoszować się można aromatyczną kawą i doskonałymi danami.

Co warto zobaczyć w Buenos Aires?

Charakterystyczne kolorowe domki, w oknach których można dostrzec kukły polityków oraz cór Koryntu można zobaczyć w dzielnicy La Boca. Ta słynna część miasta zdominowana była niegdyś przez włoskich emigrantów, dziś to miejsce spotkań artystów oraz fanów sportów, gdyż to właśnie tu pierwsze piłkarskie kroki stawiał sam Diego Maradona. Ważny punktem miasta jest najstarsza ulica, czyli Avenida 9 de Julio, na środku której znajduje się biały obelisk – symbol założenie miasta. Życie nocne toczy się natomiast na Avenida de Mayo, w najmodniejszej część stolicy. Każdy turysta w Buenos Aires musi zobaczyć również pałac prezydencki Casa Rosada tzn. Różowy Dom, plac Plaza de Mayo, XIX-wieczną katedrą z grobowcem narodowego bohatera Josego de San Martín. Wspaniałe dzieła Moneta i Van Goga znajdują się w zbiorach Narodowe Muzeum Sztuk Pięknych. Warto też zwrócić uwagę na gmach opery z XIX wieku, będący jednym z największych na świecie.

Buenos Aires to stolica argentyńskiego tanga. W mieście nie brakuje miejsc, gdzie można nauczyć się tego zmysłowego tańca lub poobserwować mistrzów w tej dziedzinie. Doskonała muzyka i wspaniali tancerze tworzą niezapomniany spektakl. Zdarza się, że nawet w hotelach oferowane są lekcje tańca dla gości. Podróż do stolicy Argentyny nie należy jednak do najtańszych. Przeloty w obie strony kosztować będą około 3000 zł. Tańsze natomiast będą noclegi, która za sprawą lokalnych hosteli zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Żywność jest tańsza niż w Polsce, dlatego sam pobyt w stolicy Argentyny nie będzie drogi. Natomiast na pewno będzie niezwykłą i niezapomianą przygodą.


GOPR i TOPR - kiedy

Wycieczki górskie to popularny sposób spędzania urlopu. Jednak tylko odpowiedzialne ...

Przewodnik po Johann

Johannesburg nazywane potocznie Joburg, Jozi albo Egoli, czyli złote miasto ...

Wycieczka do Czarnob

Miejsca, które niegdyś wydawały się być poza dostępnością człowieka, a ...

Najciekawsze szlaki

Wakacje są doskonałym czasem, aby wypocząć oraz poznać ciekawe miejsca ...

Nordic walking - dla

Uprawienie aktywności fizycznej podczas letniego wypoczynku może okazać się świetnym ...