Spływy kajakowe

spływ kajakowy

NejroN Photo/bigstockphoto.com

Spływy kajakowe to alternatywa dla górskich wycieczek, czy spacerów po plaży. W Polsce jest wiele tras kajakowych, które potrafią zachwycić niejednego. W zależności od preferencji można wybrać się w góry, lub na Mazury i cieszyć się tam kajakowym szaleństwem. Tras jest wiele i w zależności od stopnia trudności można wybrać coś dla siebie.

Spływ kajakowy Krutynią zachwyca kajakarzy nie tylko otaczającą przyrodą, ale przede wszystkim wartką i krętą trasą. Rzeka jest szeroka i płytka, a jej nurt spokojny. Na trasie Sorkwity – Ruciane Nida, która obejmuje długość 102 kilometrów, pierwsza część spływu kajakowego przebiega niewielkimi jeziorami. Od Jeziora Mokrego zaczyna się trasa właściwej Krutyni. Wiele osób przyjeżdża w to miejsce na weekendowe spływy. Zwłaszcza w okolicach majówki i przez okres wakacyjny jest tu wielu gości. Spływ można zakończyć przy jeziorze Bełdany, do którego wpada rzeka, bądź płynąć dalej do Rucianego Nidy lub Mikołajek.

Miłośnicy kajaków z pewnością nie będą się nudzić nad Bugiem, gdzie długość trasy wynosi 65 kilometrów. Bug należy do typowych nizinnych rzek. Rozsiane na rzece cyple i wysepki znacznie urozmaicają spływ. Jest to trasa należąca do prostych, lecz bardzo malownicza, a przy tym płynąc jej prawym brzegiem można znaleźć się już na terenie Białorusi.

Propozycją dla miłośników mocnych wrażeń i zapalonych kajakarzy jest spływ Drawą, gdzie odcinek Czaplinek-Krzyż ma długość 173 kilometrów. Szlak należy do długich i różnorodnych i rzadko udaje się pokonać go w całości. Źródła rzeki sięgają Doliny Pięciu Jezior. Południowy odcinek rzeki prowadzi przez Drawieński Park Narodowy. Dlatego z jednej strony należy do najpiękniejszych, ale też i najbardziej wymagających. Płynąc prawie cały czas przez puszczę napotyka się na trasie wiele zwalonych drzew, które przegradzają całe koryto, a nurt staje się bardzo szybki. Spływy kajakowe przez park, dostępne są dopiero od 1 lipca.


Wycieczka do Czarnob

Miejsca, które niegdyś wydawały się być poza dostępnością człowieka, a ...

Najciekawsze szlaki

Wakacje są doskonałym czasem, aby wypocząć oraz poznać ciekawe miejsca ...

Nordic walking - dla

Uprawienie aktywności fizycznej podczas letniego wypoczynku może okazać się świetnym ...

Przewodnik po Moskwi

Wybierasz się do Moskwy? Zanim to zrobisz dowiedz się co ...

Skitouring - jak zac

Spacer górskimi szczytami to ogromna przyjemność, która obfituje w cudowne ...