Szklany most w Chinach

szklany most w chinach

Szklany Most w Chinach to konstrukcja, która budzi wiele emocji wśród zwiedzających. Most znajduje się w Parku Narodowym Zhangjiajie, w prowincji Hunan, w środkowo–południowych Chinach. Został zaprojektowany przez izraelskiego architekta Haima Dotana i nosi nazwę „Haohan Qiaoz”, co oznacza most odważnych ludzi. Stworzona konstrukcja jest w stanie utrzymać jednocześnie około 800 osób, wytrzymać trzęsienie ziemi, a także silny wiatr. Ten niezwykły projekt usytuowany jest nad rzeką Jangcy w miejscu, gdzie uprzednio stał drewniany most, który ze względu na kiepską jakość nie był już eksploatowany, ponieważ przejście z jednej jego części na drugą było bardzo niebezpieczne.

Szklany Most w Chinach łączy dwa brzegi kanionu, prowadzi pomiędzy dwoma wzgórzami, zaś jego podłoga wykonana jest ze szkła. Wykorzystane w konstrukcji szkło ma grubość 24 milimetrów i jest 25-krotnie mocniejsze od tradycyjnego materiału. Most jest usytuowany na wysokości 180 metrów, zaś jego długość wynosi ok. 400 metrów. Jest to bez wątpienia atrakcja dla odważnych osób, ponieważ pod stopami widoczna jest przepaść.

Most oprócz tego, że pełni głównie funkcje atrakcji turystycznej, stanowi również potencjał do organizowana różnych eventów czy pokazów mody.

Szklany Most w Chinach porównywany jest z przeźroczystym tarasem Skywalk, który rozpościera się nad Wielkim Kanionem Kolorado, a także z platformą Glacier Skywalk w Albercie. Warto jednak zaznaczyć, że żadna z wymienionych atrakcji nie dorównuje rozmiarami Szklanemu Mostowi. Skywalk ma 21 metrów długości i znajduje się 219 metrów nad ziemią. Glacier Skywalk jest wysunięty ok. 35 metrów znad 280 metrowego kanionu.


Najlepsze polskie o

Okres zimowy skłania do poszukiwania narciarskiej rozrywki. W Polsce nowoczesnych ...

Przewodnik po Lublin

Wiele polskich miast pozostaje nieodkrytych, a to błąd. Przykładem godnego ...

Turystyka dla lubią

Miejsce skrywające tajemnice budzi zainteresowanie i sprawia, że chętnie pojawiają ...

Najpopularniejsze ce

Zagraniczne wyjazdy o charakterze religijnym coraz częściej pojawiają się w ...

Gdzie wyjechać jesi

Jesień w Polsce to czas przygnębiającej pogody z deszczem, przenikliwie ...