Szlakami magicznych miejsc – atrakcje w Polsce

Sokolica

Piotr Rybałtowski/flickr.com

Wśród polskich miejsc wartych zobaczenia, które charakteryzują się wyjątkowym klimatem, znaleźć można Sokolicę, na którą prowadzi szlak ze Szczawnicy. To urokliwe miejsce znajduje się w Pieninach na wysokości 747 m. n. p. m. i charakteryzuje je reliktowa sosna, występująca pod samym szczytem. Sokolica to wyjątkowe miejsce, z którego widok rozpościera się na szczyt Tatr Wielkich i Wysokich, a także na Pieniny i przełom Dunajca.

Ogrodzieniec również należy do miejsc o nietuzinkowym klimacie. Na najwyższym wzniesieniu Jury Krakowsko – Częstochowskiej znajduje się Zamek, który posiada wszelkie cechy obronne. Wokół tej twierdzy narosło wiele legend i opowieści (m.in. O Czarnym Psie z Ogrodzieńca). Aktualnie twierdza uchodzi za nawiedzoną, dlatego też staje się bardzo atrakcyjna dla badaczy zjawisk paranormalnych.

Kazimierz Dolny, który przez wielu turystów uważany jest za najpiękniejsze miasto w Polsce, również znalazł się na szlaku magicznych miejsc w Polsce. Niezwykłe położenie (Małopolski Przełom Wisły) oraz atrakcyjne zabytki sprawiają, że to miasteczko zauroczyło wielu malarzy. Sercem Kazimierza Dolnego jest otoczony zabytkowymi kamienicami rynek z kamienną studnią.

Wśród niezwykłych miejsc Polski, nie może zabraknąć Krainy Wielkich Jezior, czyli Mazur. O wyjątkowości tego miejsca, które doceniane jest nie tylko przez rodaków, świadczy obecność Pojezierza Mazurskiego w finale międzynarodowego konkursu na Nowych Siedem Cudów Świata.

Niezwykłym urokiem i klimatem charakteryzuje się również Pieskowa Skała z Zamkiem znajdującym się tuż nad przepaścią. Właśnie to wyjątkowe położenie sprawia, że miejsce to było wykorzystywane przez wielu reżyserów do stworzenia urokliwego klimatu w ich filmach (np. „Stawka większa niż życie”, „Ogniem i mieczem”).

W rankingu magicznych miejsc Polski nie mogło także zabraknąć Bieszczad. Osobliwa przyroda, piękne szczyty górskie (Tarnica 1346 m. n. p. m.), a także najbardziej na zachód wysunięty masyw (Połonina Wetlińska) zapraszają wędrowców do podziwiania niezwykłych widoków.

Malownicze położenie charakteryzuje również Karpacz, który stanowi najpopularniejsze miejsce na letni wypoczynek. To miasto położone u podnóża Karkonoszy posiada nietypową atrakcję, jaką jest Świątynia Wang. Warto nadmienić, że „dotarła” ona do Karpacza w 1842 roku i razem z otaczającymi ją wzniesieniami, tworzy niezwykły krajobraz.

Warto pamiętać także o magii i wyjątkowości, która „unosi się” w Krakowie , na Krakowskim Przedmieściu. Miejsce to przez długi czas sprzyjało łączeniu się kultury żydowskiej z chrześcijańską. Śmiało można stwierdzić, że niezwykła atmosferę „czuć” na każdym kroku. Ta historyczna dzielnica Krakowa powstała w XIV wieku, jako samodzielne miasto. Obecnie wchodzi w skład Krakowa.

Wyjątkowy klimat występuje również w małej wiosce Mosznie, położonej w województwie opolskim. O urokliwości tego miejsca świadczy eklektyczny pałac.

Lista magicznych miejsc Polski nie mogłaby istnieć bez wspomnienia o Morskim Oku, które należy do najbardziej rozpoznawalnych atrakcji w kraju. Jak podają wskazania Tatrzańskiego Parku Narodowego, co roku te strony odwiedza ponad milion turystów.

Jak widać Polska posiada wiele magicznych miejsc, które zapraszają turystów do odwiedzania i cieszenia się niezwykłą atmosferą.


Wycieczka do Czarnob

Miejsca, które niegdyś wydawały się być poza dostępnością człowieka, a ...

Najciekawsze szlaki

Wakacje są doskonałym czasem, aby wypocząć oraz poznać ciekawe miejsca ...

Nordic walking - dla

Uprawienie aktywności fizycznej podczas letniego wypoczynku może okazać się świetnym ...

Przewodnik po Moskwi

Wybierasz się do Moskwy? Zanim to zrobisz dowiedz się co ...

Skitouring - jak zac

Spacer górskimi szczytami to ogromna przyjemność, która obfituje w cudowne ...