Tanie latanie, czyli rezerwacje z wyprzedzeniem

Lot pasażerski

Coraz więcej Polaków decyduje się na korzystanie z samolotów. Okazuje się, że dzięki lataniu można zaoszczędzić sporo czasu, ale również pieniędzy. Najważniejsze podczas planowania podróży i wyszukiwania najbardziej korzystnych cen biletów lotniczych, jest poszukiwanie okazji w odpowiednim momencie.

Firma kayak.pl przeprowadziła analizy milionów wyszukiwań lotów. Wynika z nich, że najwięcej można zaoszczędzić dokonując rezerwacji z dużym wyprzedzeniem. Bilety lotnicze i podróż do dalekich krajów, wyszukiwarka kayak.pl rekomenduje „bukować” na kilka miesięcy przed planowanym odlotem. Według kayak.pl do najlepszych dni tygodnia na zakup biletów należy środa i poniedziałek.

Jak wskazują analizy, podróż do Azji lub Ameryki Południowej warto zacząć planować na pięć miesięcy przed zakładanym odlotem. Wybierając się do Europy termin poprzedzający wyjazd nie musi być na tyle wybiegający. Wystarczy, aby przygotowania i rezerwację rozpocząć na dwa miesiące przed zbliżającym się terminem.

Kayak.pl dokonał analizy dni tygodnia, w których najlepiej rezerwować loty, ponieważ wtedy ceny są najkorzystniejsze. Okazuje się, że tanich lotów należy poszukiwać w czasie, kiedy inni nie mogą podróżować, czyli w środku tygodnia. Wybierając się do Ameryki Północnej najkorzystniej planować wylot na piątek, a przylot na wtorek. Do Ameryki Środkowej najlepiej lecieć w czwartek, zaś wracać w środę. Najkorzystniejszym dniem na rezerwację wylotu do Azji, Afryki czy na Karaiby jest środa.

Warto pamiętać, że planując weekendowe podróże, najtańsze loty znaleźć można na terenie Europy. Jak wskazują analizy, najkorzystniej będzie dokonać rezerwacji wylotu w piątek, zaś przylot „zabukować” na poniedziałek.

Planując podroż, szczególnie długodystansową, należy wziąć pod uwagę specyfikę podróżnych. Okazuje się, że osoby, które przemieszczają się służbowo – w interesach – rezerwacji dokonują najczęściej na początku, z kolei powroty „bukują” na zakończenie tygodnia pracy. Natomiast osoby wybierające się na urlop lub wypoczynek, preferują rezerwacje wylotów na weekend, nie tracąc tym samym dni z właściwego urlopu. Wylot w sobotę bądź w niedziele pozwala na zaoszczędzenie dni urlopowych.


Coraz więcej turyst

Jak wynika z danych Światowej Organizacji Turystyki, Polska znajduje się ...

Przewodnik po Buenos

Atrakcyjność turystyczna stolicy Argentyny, Buenos Aires znana jest na całym ...

Problemy Ryanair

Linia lotnicza Ryanair w ostatnim czasie zmaga się z wieloma ...

Nowe 7 cudów Polski

Czytelnicy Magazynu National Geographic wybrali 7 cudów Polski. W głosowaniu ...

Przewodnik po Awinio

Awinion to przeurocze prowansalskie miasto, a jednocześnie dawna siedziba papieży. ...