Tanie podróże 2016

Wietnam

meogia/bigstockphoto.com

Sezon ferii zimowych dobiega końca. Rozpoczyna się z kolei czas planowania wakacyjnego wypoczynku. W sezonie tanich podróży 2016 dostępnych jest wiele interesujących kierunków wypoczynku, a wśród nich Wietnam oraz Gruzja.

Jednym z prognozowanych kierunków wakacyjnych, tanich podróży w 2016 roku jest Wietnam, a w nim miasta Hanoi jak i Ho Chi Minh, które należą do najtańszych w Azji. Bedąc tam warto odwiedzić targowisko Dong Xuan Market oraz Pagoda Jednej Kolumny, Deltę Mekongu, a także Zatokę Ha Long. Podróżując drogą z Hanoi do Ho Chi Minh na uwagę zasługuje barwne miasto Hue. Ceny wietnamskich hoteli wahają się od 18 do 20$. Zaś wietnamskie podróże kulinarne oferują bogactwo smaków. Okazuje się, że różnica w cenie pomiędzy standardowym posiłkiem, a lokalnym jedzeniem jest dość duża. Może wynieść nawet 8$.

Na liście tanich kierunków podróży znalazła się również Gruzja, która od kilku lat rozwija się turystycznie bardzo szybko. Podróżnych zachęca nieodkrytymi jeszcze szlakami, a także dzikimi zakątkami. Średnia cena za pokój hotelowy w Tbilisi plasuje się na poziomie 40-45$. W określonych terminach, można trafić na znaczne promocje. Z kolei noclegi w Batumi, w trzy gwiazdkowych hotelach, mogą być nawet czterokrotnie wyższe od cen kwatery. Będąc w Gruzji warto zwiedzić samą stolice (Tbilisi), gdzie znajduje się klimatyczna starówka. Na liście miejsc wartych zobaczenia w Gruzji warto odnotować również: niesamowite miasto w jaskini (Wardzia), jak również Batumi u wybrzeży Morza Czarnego. Miłośnicy wina z pewnością zachwyca się Kachetii i pięknym miastem tego regionu – Sighnaghi. Swanetii oferuje z kolei mnóstwo magicznych górskich krajobrazów.

Wsród prognozowanych kierunków tanich podróży znalazły się również: Bośnia i Hercegowina, Estonia, Rumunia, Bułgaria, Ukraina (Lwów), a także Laos, Filipiny oraz Indie.


Najciekawsze szlaki

Wakacje są doskonałym czasem, aby wypocząć oraz poznać ciekawe miejsca ...

Nordic walking - dla

Uprawienie aktywności fizycznej podczas letniego wypoczynku może okazać się świetnym ...

Przewodnik po Moskwi

Wybierasz się do Moskwy? Zanim to zrobisz dowiedz się co ...

Skitouring - jak zac

Spacer górskimi szczytami to ogromna przyjemność, która obfituje w cudowne ...

Najlepsze polskie o

Okres zimowy skłania do poszukiwania narciarskiej rozrywki. W Polsce nowoczesnych ...