Wakacje 2015 – kierunek Grecja

Grecja, Akropol

photo.ua/bigstockphoto.com

Jak wskazują wyniki analiz biur podróży, Polacy chętnie decydują się na spędzanie urlopów za granicami kraju. W roku 2014 odnotowano o 30% więcej wykupionych wycieczek, niż w latach ubiegłych. Okazuje się, że wśród najchętniej wybieranych miejsc sprzyjających wakacyjnemu wypoczynkowi dominowała Grecja i jej część wyspiarska (tj. Kos, Zakintos, Kreta i Rodos), Turcja, Hiszpania oraz Egipt.

W 2014 roku wakacyjny relaks w Grecji wybrał co czwarty Polak, który zdecydował się na wypoczynek za granicą. Turecki krajobraz i kulturę podziwiało w tym czasie 15% Polaków. Na Egipt zdecydowało się 13%, z kolei Hiszpanię (w szczególności Wyspy Kanaryjskie) odwiedziło 11%. Na piątym i szóstym miejscu, najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych podróży znalazła się Tunezja i Bułgaria.

Eksperci od analiz rynku turystycznego spekulują, że tegorocznym hitem wypoczynkowym, również jak w roku ubiegłym, będzie Grecja, ale także mniejsze wyspy, które po raz pierwszy pojawią się w ofercie.

Wyniki analiz Travelplanet.pl wskazują, że Polscy turyści cenią wygodę i komfort wypoczynku. Na pobyt w 4 i 5 gwiazdkowych hotelach zdecydowało się w 2014 roku 64% osób. Z kolei o 14% więcej Polaków wybrało opcję All inclusive.

Kompilacja cen wypoczynku z 2013 i 2014 roku pozwala wnioskować, że ubiegłoroczne wakacje były bardziej przystępne cenowo niż te w 2013 roku. Okazuje się, że różnica dotyczyła nawet 100 zł. przy opłatach od osoby. Średni koszt pobytu dla jednej osoby obejmował kwotę około 2278 zł. Zaś całkowity koszt rezerwacji dla dwojga około 5455 zł.

Jak podkreślają analitycy, w 2014 roku widoczny był trend wyjazdów 7 – dniowych, choć sporym zainteresowaniem cieszyły się również podróże 14 – dniowe. Dla osób, które tygodniowy wypoczynek uważają za krótki, zaś dwutygodniowy pobyt za granicą jest wersją zbyt długą, biura podróży przygotowały opcję 10 – 11 dniową. Okazuje się, że taka forma także znalazła wielu swoich zwolenników.

Dane z portalu wakacje.pl wskazują również na fakt, że Polacy coraz chętniej podróżują z dziećmi. Podczas wakacji w 2014 roku wyjechało o 70% więcej dzieci niż w tym samym czasie w roku poprzednim.

Eksperci z branży turystycznej podkreślają, że dotychczasowa sprzedaż wycieczek first minute wskazuje na powtarzalność trendów ubiegłorocznych. Podczas nadchodzących wakacji, podobnie jak w roku ubiegłym, dominowała będzie również Grecja. Warto podkreślić, że oferta wzbogaciła się o mniejsze wyspy tj. Skopelos, Limnos, Mykonos, Leros, gdzie wypoczynek jest bardziej kameralny i spokojny.


Wycieczka do Czarnob

Miejsca, które niegdyś wydawały się być poza dostępnością człowieka, a ...

Najciekawsze szlaki

Wakacje są doskonałym czasem, aby wypocząć oraz poznać ciekawe miejsca ...

Nordic walking - dla

Uprawienie aktywności fizycznej podczas letniego wypoczynku może okazać się świetnym ...

Przewodnik po Moskwi

Wybierasz się do Moskwy? Zanim to zrobisz dowiedz się co ...

Skitouring - jak zac

Spacer górskimi szczytami to ogromna przyjemność, która obfituje w cudowne ...