Wakacje na rowerze

Rower a zdrowie

Miłośnicy rowerowych wycieczek mają do dyspozycji wiele ciekawych szlaków rowerowych na terenie Polski. Piękne krajobrazy można podziwiać korzystając ze Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo, licznych szlaków rowerowych na terenie Sudetów, a także wybrzeża.

Wschodni szlak rowerowy Green Velo łączy ze sobą pięć województw (warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie, świętokrzyskie), gdzie łączna długość tras rowerowych wynosi 2000 kilometrów. Jest to najdłuższy i spójnie oznakowany szlak.

Planując wycieczki rowerowe na terenie Mazur warto zajrzeć do Wilkas, mazurskiej wsi znajdującej się pomiędzy jeziorami Niegocin i Tajty. Wielość okolicznych szlaków rowerowych i różnorodność tras sprawiają, że każdy miłośnik dwóch kółek znajdzie tu coś dla siebie. Jedną z propozycji jest szlak o długości ok. 5 kilometrów prowadzący nad brzegiem jeziora Niegocin przez wzgórz Św. Brunona np. do twierdzy Boyen. Dla bardziej zaprawionych rowerzystów jest przygotowana trasa o długości ok. 30 kilometrów nad jezioro Śniardwy.

Piękne górskie widoki można podziwiać podróżując rowerem w Szklarskiej Porębie. Bezpieczeństwo rowerowych przejażdżek zapewniają profesjonalnie przygotowane trasy rowerowe, do których samochody nie mają dostępu. Okazuje się, że w mieście i najbliższej okolicy przygotowano ok. 200 kilometrów, podzielonych ze względu na stopień trudności, tras dla rowerzystów. Szlaki w Górach Izerskich należą do prostych, cechują je małe przewyższenia. Z kolei Karkonosze posiadają trudniejsze szlaki, które rekompensują niezwykłe widoki. Najczęściej wyznaczane są na leśnych obszarach, górskich ścieżkach.


Wycieczki typu all i

[caption id="attachment_803" align="aligncenter" width="500"] Yullishi/bigstockphoto.com[/caption] Wyjazd na wakacje ma być przyjemny ...

Przewodnik po Lyonie

Jednym z popularniejszych obecnie kierunków podróży jest francuski Lyon, który ...

Czy Meksyk zalegaliz

Meksykański minister de la Madrid wystąpił o legalizację marihuany. Zdaniem ...

Przewodnik po Miami

Miami, wraz z otaczającymi go dzielnicami, to ogromna, tętniąca życiem ...

Coraz więcej turyst

Jak wynika z danych Światowej Organizacji Turystyki, Polska znajduje się ...