Wakacje na rowerze

Rower a zdrowie

Miłośnicy rowerowych wycieczek mają do dyspozycji wiele ciekawych szlaków rowerowych na terenie Polski. Piękne krajobrazy można podziwiać korzystając ze Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo, licznych szlaków rowerowych na terenie Sudetów, a także wybrzeża.

Wschodni szlak rowerowy Green Velo łączy ze sobą pięć województw (warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie, świętokrzyskie), gdzie łączna długość tras rowerowych wynosi 2000 kilometrów. Jest to najdłuższy i spójnie oznakowany szlak.

Planując wycieczki rowerowe na terenie Mazur warto zajrzeć do Wilkas, mazurskiej wsi znajdującej się pomiędzy jeziorami Niegocin i Tajty. Wielość okolicznych szlaków rowerowych i różnorodność tras sprawiają, że każdy miłośnik dwóch kółek znajdzie tu coś dla siebie. Jedną z propozycji jest szlak o długości ok. 5 kilometrów prowadzący nad brzegiem jeziora Niegocin przez wzgórz Św. Brunona np. do twierdzy Boyen. Dla bardziej zaprawionych rowerzystów jest przygotowana trasa o długości ok. 30 kilometrów nad jezioro Śniardwy.

Piękne górskie widoki można podziwiać podróżując rowerem w Szklarskiej Porębie. Bezpieczeństwo rowerowych przejażdżek zapewniają profesjonalnie przygotowane trasy rowerowe, do których samochody nie mają dostępu. Okazuje się, że w mieście i najbliższej okolicy przygotowano ok. 200 kilometrów, podzielonych ze względu na stopień trudności, tras dla rowerzystów. Szlaki w Górach Izerskich należą do prostych, cechują je małe przewyższenia. Z kolei Karkonosze posiadają trudniejsze szlaki, które rekompensują niezwykłe widoki. Najczęściej wyznaczane są na leśnych obszarach, górskich ścieżkach.


Przewodnik po Moskwi

Wybierasz się do Moskwy? Zanim to zrobisz dowiedz się co ...

Skitouring - jak zac

Spacer górskimi szczytami to ogromna przyjemność, która obfituje w cudowne ...

Najlepsze polskie o

Okres zimowy skłania do poszukiwania narciarskiej rozrywki. W Polsce nowoczesnych ...

Przewodnik po Lublin

Wiele polskich miast pozostaje nieodkrytych, a to błąd. Przykładem godnego ...

Turystyka dla lubią

Miejsce skrywające tajemnice budzi zainteresowanie i sprawia, że chętnie pojawiają ...