Wakacje singli

Wakacje singli

fot. AntonioGuillem/bigstockphoto.com

Okazuje się, że 25 proc. wszystkich wyjeżdżających na wakacje to osoby podróżujące w pojedynkę. Ich preferencje odnośnie „urlopu” różnią się zdecydowanie od tych, które posiadają rodziny udające się na wypoczynek z dziećmi i przyjaciółmi.

Single podczas wakacyjnych wyjazdów nastawieni są przede wszystkim na intensywne zwiedzanie i zabawę. Wśród najczęściej wybieranych kierunków wśród osób, które podróżują indywidualnie są Wyspy Kanaryjskie oraz Egipt.

Jak podają statystyki, single skupiają się podczas wakacji przede wszystkim na poznawaniu nowych miejsc oraz doświadczaniu atmosfery zwiedzanego miejsca, poprzez np. obcowanie ze sztuką czy dziedzictwem kulinarnym, a także udział w zorganizowanych wycieczkach. Na drugi plan schodzą atrakcje w postaci plażowania i zabawy w klubach. Wielu singli podczas wakacji korzysta z możliwości uprawiania sportów takich jak: kitesurfing czy nurkowanie. Analizy firmy Travelplanet.pl wskazują, że samotnie znacznie częściej podróżują kobiety niż mężczyźni.

Okazuje się, że osoby podróżujące w pojedynkę poszukują hoteli, gdzie raczej nie spotka się rodzin z hałasującymi dziećmi. Decydują się na wybór hoteli wyłącznie dla dorosłych, które są dostępne już prawie na wszystkich kierunkach podróży, nawet na kierunkach egzotycznych. Warto zaznaczyć, że wielu touroperatorów posiada w swojej ofercie miejsca wydzielone dla rodzin z dziećmi i takie, które dedykowane są singlom.

Oferta wakacji dla singli jest zazwyczaj droższa niż oferty dla osób, które podróżują w towarzystwie. Wiąże się to przede wszystkim z wysokimi dopłatami za pokoje jednoosobowe. Ich cena może nawet wynosić 1/3 kosztu całego wyjazdu. Dlatego też wielu podróżujących singli decyduje się na hotele o nieco niższym standardzie, w porównaniu z tymi, jakie wybierają rodziny z dziećmi bądź podróżujące pary. Większy koszt „wakacji singla” wynika też przede wszystkim z wybranego kierunku podróży. Osoby podróżujące w pojedynkę zdecydowanie częściej niż rodziny z dziećmi decydują się na odwiedzanie egzotycznych zakątków świata.


Najlepsze polskie o

Okres zimowy skłania do poszukiwania narciarskiej rozrywki. W Polsce nowoczesnych ...

Przewodnik po Lublin

Wiele polskich miast pozostaje nieodkrytych, a to błąd. Przykładem godnego ...

Turystyka dla lubią

Miejsce skrywające tajemnice budzi zainteresowanie i sprawia, że chętnie pojawiają ...

Najpopularniejsze ce

Zagraniczne wyjazdy o charakterze religijnym coraz częściej pojawiają się w ...

Gdzie wyjechać jesi

Jesień w Polsce to czas przygnębiającej pogody z deszczem, przenikliwie ...