Wybieramy rower na naszą wycieczkę

Wśród miłośników zwiedzania Polski i świata w niecodzienny sposób sporą grupę stanowią osoby preferujące wycieczki rowerowe. Zanim jednak wybiorą się na wymarzoną podróż podejmują oni szereg czasochłonnych przygotowań. Pierwszym krokiem jest oczywiście wybór najbardziej odpowiedniego roweru na daną trasę. W zależności od trasy, jaką sobie wybiorą do pokonania, oraz od stylu jazdy jaką preferują, taki też rodzaj roweru wybierają.

Jeśli trasa naszej wycie

czki będzie przebiegała przez asfaltowe drogi, leśne ścieżki lub też poprzez polne ścieżki musi to być rower przystosowany odpowiednio do jazdy po wyboistych, kamienistych a często też błotnistych trasach. Tutaj najlepiej sprawdzi się rower typu MTB. W obecnej chwili na rynku istnieje ogromny wybór tego rodzaju pojazdów rowerowych. Charakteryzują się one przede wszystkim dość ciężkimi i masywnymi oponami i doskonale radzą sobie na porośniętych korzeniami czy wyścielonych kamieniami ścieżkach.

Jeśli na naszą wycieczkę zamierzamy zabrać spore obciążenie, wówczas powinniśmy użyć tak zwanego roweru trekingowego. Są to rowery bardzo stabilne i wyposażone w bagażnik, błotniki i światła. Kiedy zamierzamy zabrać na wycieczkę dziecko lub osobę o podobnej budowie ciała co my, powinniśmy wybrać tak zwane tandemy. Są to rowery polecane głównie do tras wiodących przez szosy. Taka wspólnie odbywana podróż daje niesamowicie wiele satysfakcji i przyjemności oraz wspólnej zabawy. Jeżeli chcemy pokonać naszym rowerem naprawdę długi dystans wówczas powinniśmy wybrać tak zwaną kolarzówkę. To rower bardzo lekki i wygodny.

Rowery crossowe z kolei doskonale nadają się na spokojne przejażdżki rowerowe po ulicach naszych miast, ścieżkach leśnych czy też po samym lesie.


Wycieczki typu all i

[caption id="attachment_803" align="aligncenter" width="500"] Yullishi/bigstockphoto.com[/caption] Wyjazd na wakacje ma być przyjemny ...

Przewodnik po Lyonie

Jednym z popularniejszych obecnie kierunków podróży jest francuski Lyon, który ...

Czy Meksyk zalegaliz

Meksykański minister de la Madrid wystąpił o legalizację marihuany. Zdaniem ...

Przewodnik po Miami

Miami, wraz z otaczającymi go dzielnicami, to ogromna, tętniąca życiem ...

Coraz więcej turyst

Jak wynika z danych Światowej Organizacji Turystyki, Polska znajduje się ...