Wycieczki na długie jesienne weekendy

jesień

James Jordan/flickr.com

Listopad niesie „ze sobą” święta, które odpowiednio rozmieszczone na planie kalendarza mogą zaowocować dla pracowników dodatkowymi dniami wolnymi od pracy. Najczęściej okolice Święta Zmarłych (1 listopada), czy Święto 11 – listopada stają się pretekstem do dodatkowych kilku dni urlopu. W tym roku 1 listopada przypadł w niedzielę. Z kolei dzień Narodowego Święta Niepodległości przypada już w środku tygodnia, dzięki czemu przy wykorzystaniu kilku dni urlopowych można wydłużyć sobie weekend.

W tym czasie, przy sprzyjającej pogodzie można zaplanować krótki wypad i poświęcić czas na zwiedzanie. Okazuje się, że wielu Polaków upodobało sobie Kazimierz Dolny za miejsce, do którego przyjeżdżają spędzić swoje „długie weekendy”.

Kazimierz nad Wisłą słynie z artystycznej atmosfery oraz pięknie zdobionych kamienic. Do największych jego atrakcji należy nieduży, renesansowy Rynek, który otaczają kamienice z XVI i XVII wieku. Wszystkie budowle zostały wykonanie z miękkiego wapienia. W północno – wschodniej części rynku znajduje się kościół św. Jana Chrzciciela i Bartłomieja. Na centralnym miejscu rynku usytuowana jest stara studnia, którą turyści upodobali sobie jako miejsce do robienia pamiątkowych zdjęć.

Kazimierz Dolny to również wiele muzeów. Do najbardziej znanych należy Muzeum Sztuki Złotniczej, a także Muzeum Przyrody. Jedną z atrakcji Kazimierza nad Wisłą jest słynny Zamek z XIII i XIV wieku. Składa się od z górnej (znanej jako Baszta lub Wieża Łokietka) oraz dolnej części. Aktualnie stanowi zespół fortyfikacji obronnych, ponieważ podczas potopu został spalony.

Kazimierz dla wielu osób kojarzy się również z Synagogą i starym cmentarzem żydowskim, które stanowią dużą atrakcję dla zwiedzających te okolice. Warto nadmienić, że aktualnie Synagoga znajduje się przy ulicy Lubelskiej 4.

Miłośnicy zwiedzania nie mogą narzekać na nudę w Kazimierzu Dolnym, ponieważ miasto to i okolica mają wiele do zaoferowania dla swoich turystów. Przede wszystkim warto udać się nad Wisłę, gdzie znajduje się piękny Bulwar Nadwiślański, a także na Wzgórze Trzech Krzyży. W Kazimierzu podziwiać można również liczne domy z XVIII i XIX wieku oraz Spichlerze.

Kazimierz nad Wisłą to nie tylko zabytkowe atrakcje miasta, ale również piękna okolica. Należy podkreślić, że wąwozy lessowe idealnie nadają się na listopadowe spacery nie tylko podczas długich weekendów.


Rząd nie przedłuż

Bon turystyczny nie cieszy się taką popularnością, jak zakładano. Znikoma ...

Czy będzie paszport

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza, dezorganizując życie na całym świecie. Podróżowanie ...

Jak turyści obchodz

Podróżowanie w dobie pandemii koronawirusa wymaga od turystów większej kreatywności ...

Przewodnik po Korync

Grecja od lata stanowi popularny cel wyjazdów Polaków w okresie ...

Czy linie lotnicze p

Portal Fly4free.pl poinformował o planach linii lotniczych, które miałyby zawierać ...