Wyjazd na własną rękę

Wycieczka rowerowa

Coraz więcej Polaków decyduje się spędzać urlopy i wakacje zgodnie z własnymi preferencjami, a nie korzystać z gotowych propozycji zorganizowanej turystyki. W związku z tym wzrasta odsetek tych osób, które samodzielnie planują, a następnie organizują dojazd na miejsce wypoczynku, noclegi, wyżywienie itp.

Okazuje się, że wygoda oraz możliwość samodzielnego decydowania „co, kiedy i gdzie” podczas wakacji stają się główną przyczyną wynajmowania samodzielnych domków, apartamentów itp., w zamian korzystania z kompleksowych usług hotelowych.
Polscy turyści stają się coraz bardziej świadomi nie tylko swoich potrzeb, ale również możliwości jakie daje organizowanie wyjazdu na własna rękę. Analizy rynku turystycznego wskazują, że znacznie zmieniły się trendy wypoczynku i przyzwyczajenia podróżujących.

Z badań wynika, że Polacy stali się bardziej świadomymi turystami. Znają języki obce, co pozawala na dużą niezależność podczas podróży za granicę. Okazuje się, że w zamian „nijakiej” kuchni hotelowej Polscy turyści wolą zaopatrzyć się w lokalne produkty i samodzielnie przyrządzić posiłek, bądź skorzystać z usług lokalnych restauracji. Aspekt turystyki kulinarnej staje się coraz bardziej istotny dla podróżujących rodaków.

Ważnym elementem wpływającym na rezygnację ze zorganizowanego wypoczynku, ma również zmiana mentalności, styl i tempo życia. Doświadczając na co dzień pośpiechu w godzeniu wszystkich obowiązków zawodowych i domowych, Polacy podczas urlopów dążą do „chwili oddechu”, która nie jest mierzona sekundami tykającego zegarka. Stąd też decyzje o tym, aby wypoczynek niejako wypływał z potrzeb osób podróżujących, a nie hotelowych rozkładów, stają się coraz bardziej zauważalne.

Ponadto wśród osób, które preferują samodzielne podróże, znajduje się grupa miłośników zwierząt. Podróż z psem uniemożliwia korzystania ze zorganizowanej turystyki, dlatego też sposobność wynajęcia np. samodzielnego domu na ogrodzonej działce jest istotnym aspektem planowania wypoczynku.

Niezależność, swoboda, komfort i jakość wypoczynku w wybranym miejscu, a także brak przypadkowych osób, wpływają na decyzje Polaków o samodzielnym organizowaniu swoich wakacji.


Wycieczka do Czarnob

Miejsca, które niegdyś wydawały się być poza dostępnością człowieka, a ...

Najciekawsze szlaki

Wakacje są doskonałym czasem, aby wypocząć oraz poznać ciekawe miejsca ...

Nordic walking - dla

Uprawienie aktywności fizycznej podczas letniego wypoczynku może okazać się świetnym ...

Przewodnik po Moskwi

Wybierasz się do Moskwy? Zanim to zrobisz dowiedz się co ...

Skitouring - jak zac

Spacer górskimi szczytami to ogromna przyjemność, która obfituje w cudowne ...