Zamkowa podróż

Zamek Bardi

Zwiedzanie zamków i twierdz potrafi przysporzyć wielu emocji. Zamkowe podróże często niosą ze sobą straszne historie i opowieści. Do najstraszniejszych zamków w Europie zalicza się: Zamek w Bardi, Zamek w Warwick, Zamek w Brissac, Zamek Draculi, Zamek Czocha, Zamek Houska, Zamek Eltz, Zamek w Niedzicy, a także Zamek Chillingham i Zamek w Edynburgu.

Zamek Draculi pochodzi z XVII wieku i znajduje się w Branie w Siedmiogrodzie, w Rumunii. Został rozsławiony przez książkę Brama Stokera pt. „Dracula”. Prawdopodobnie pierwowzór postaci, jakim był Wład Palownik, nigdy w tym zamku nie mieszkał. Fakt ten nie przeszkadza wielu turystom, którzy odwiedzają to miejsce zafascynowani Hrabim Draculą.

Straszną historię kryje Zamek w Czoch, który został wzniesiony w XIII wieku na Dolnym Śląsku. Legenda głosi, że nocami w komnatach słychać płacz dziecka, a w różnych częściach zamku snuje się zjawa. Pan zamku dowiedziawszy się o zdradach swojej żony, małżonkę wrzucił do studni, zaś dziecko kazał zamurować w kominku wielkiej sali.
Niezwykła i tajemnicza historia kryje się również w murach Zamku w Edynburgu. Forteca znajduje się na szczycie monumentalnego wzniesienia w samym centrum miasta i stanowi jeden z największych symboli Szkocji. Odwiedzający zamek mogą słyszeć granie na dudach. Legenda głosi, że to ducha chłopca, który graniem miał wskazywać miejsce swojego pobytu. Granie ucichło, zaś ciała chłopca nigdy nie odnaleziono.

Swoją wielkością i potęgą zachwyca Zamek Eltz, który znajduje się w południowo-zachodniej części Niemiec. Twierdza jest znana z najlepszych rycerzy na świecie. Jak głosi legenda, rycerze przez setki lat udowadniają swoja wierność, bronią i pilnują fortecy swego pana, strasząc tym samym odwiedzających.

Pobyt w zamkach odciska swoje „piętno” nie tylko w pamięci, dzięki niesamowitym widokom starych murów, ale także w samopoczuciu odwiedzających. Zamek w Warwick został zbudowany w środkowej Anglii, (przez Wilhelma Zdobywcę), w 1068 roku. Legenda głosi, że z zamkowej wieży straszy duch Sira Fulke’a Greville’a, który został zamordowany przez swojego sługę. Wielu turystów uskarża się na zawroty głowy oraz nudności podczas zwiedzania, po tym jak dotknie murów zamkowych lochów.


Wycieczka do Czarnob

Miejsca, które niegdyś wydawały się być poza dostępnością człowieka, a ...

Najciekawsze szlaki

Wakacje są doskonałym czasem, aby wypocząć oraz poznać ciekawe miejsca ...

Nordic walking - dla

Uprawienie aktywności fizycznej podczas letniego wypoczynku może okazać się świetnym ...

Przewodnik po Moskwi

Wybierasz się do Moskwy? Zanim to zrobisz dowiedz się co ...

Skitouring - jak zac

Spacer górskimi szczytami to ogromna przyjemność, która obfituje w cudowne ...