Zima pod palmami, czyli tanie wakacje w Tajlandii…

Tajlandia

Axel Drainville, flickr.com

Od jakiegoś czasu Tajlandia jest bardzo popularna, wręcz modna. Wiele osób decyduje się, aby spędzić tam swój urlop i napawać się widokami. Jeśli ktoś chce uciec od zimowej Europy, to w Tajlandii czeka na niego o tej porze roku pełne słońce.

Od listopada do lutego w dalekiej Azji Południowo – Wschodniej panuje pora ciepła i sucha, które są odpowiednie dla turystów. Warto nadmienić, że nie jest tak upalnie jak w letnich miesiącach, a zarazem rzadko pada deszcz. Taka aura sprzyja spacerom po rajskich plażach, zwiedzaniu buddyjskich światyń, trekkingowi po parkach narodowych, jak również rozkoszowaniu się egzotyczną kulturą oraz smakami dalekiej Azji.

W Tajlandii wyróżnia się trzy pory roku: gorącą i suchą, gorącą i wilgotną, a także porę ciepłą i suchą. To właśnie ta ostatnia przypada na czas zimy europejskiej i najbardziej zachęca turystów do przyjazdu i „wakacyjnego” odpoczynku.

Najlepszą porą, aby odwiedzić Tajlandię jest czas od początku listopada aż do końca lutego. W tym okresie zarówno temperatury jak i opady są odpowiednie do zwiedzania i przemieszczania się. Warto jednak nadmienić, że optymalne warunki pogodowe, nie „idą w parze” z niewygórowanymi cenami. Z uwagi na fakt, że właśnie porą ciepłą i suchą Azję Południowo – Wschodnią odwiedza największa ilość turystów, Tajlandczycy podbijają ceny. Szczyt wysokich cen przypada na czas Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Aby nieco zaoszczędzić, warto poszukiwać promocji lotniczych i rezerwować tanie loty, które są dostępne przez cały rok, a także wybrać się w okresie kończącej się pory ciepłej i suchej tj. pod koniec lutego.

Wśród wielu ofert biur podróży można wybrać wyjazdy grupowe, których cena waha się w okolicy nieco ponad czterech tysięcy złotych. Jednakże w takim wariancie dostępny będzie najczęściej jeden hotel, jedna wyspa i jedna plaża. Wersje obejmujące tzw. „objazdówki”, nie należą już do najtańszych. Nasuwa się wniosek, że korzystne cenowo wakacje w Tajlandii warto zaplanować samodzielnie. Korzystając z promocji lotniczych oraz hotelowych, a także informacji dostępnych na portalach turystycznych osób, które już doświadczyły dobrodziejstw (i nie tylko) tego kraju, można przygotować wyjazd na „własną rękę”.

Obowiązkowo na liście miejsc wartych zobaczenia powinien znaleźć się:

  • Bankgkok – jako stolica kraju, a wraz z nim jedna z najsłynniejszych ulic miasta – Khao San Rd, na której obok budek z tajską kuchnią, straganów z ogromną liczbą pamiątek, restauracji można również odnaleźć tanie hostele.
  • Phuket – największa tajska wyspa z ciepłym morzem oraz bujną roślinnością, Położona jest na morzu Adamańskim i cechuje ją różnorodny krajobraz (turkusowa woda i dzikie góry porośnięte lasem). Choć na wyspie trudno będzie o tani pobyt, to znajdują się na niej jedne z najtańszych pięciogwiazdkowych hoteli – porównując z międzynarodowymi standardami.
  • Chang Mai – to miasto równie chętnie odwiedzane przez turystów jak sama stolica Tajlandii. Urokliwie świątynie buddyjskie, tajniki przyrządzania tajskich potraw to jedynie przykłady atrakcji, które czekają na „wygłodniałych kultury” zwiedzających. Warto nadmienić, że w Chang Mai istnieje również znaczna liczba stosunkowo niedrogich hosteli.

Wycieczka do Czarnob

Miejsca, które niegdyś wydawały się być poza dostępnością człowieka, a ...

Najciekawsze szlaki

Wakacje są doskonałym czasem, aby wypocząć oraz poznać ciekawe miejsca ...

Nordic walking - dla

Uprawienie aktywności fizycznej podczas letniego wypoczynku może okazać się świetnym ...

Przewodnik po Moskwi

Wybierasz się do Moskwy? Zanim to zrobisz dowiedz się co ...

Skitouring - jak zac

Spacer górskimi szczytami to ogromna przyjemność, która obfituje w cudowne ...