Zimowy wypoczynek

narciarstwo

Coraz więcej Polaków decyduje się na aktywne spędzenie zimowego urlopu. Wielu w zamian spokojnego leniuchowania, wybiera „śnieżne szaleństwo”. Dawniej „mekką” miłośników nart było Zakopane. Dziś znaczna część Polaków decyduje się na zagraniczne stoki, hotele i górskie widoki. Z analiz biura podróży Neckermann Polska wynika, że największą popularnością cieszą się takie kierunki jak: Włochy, Austria oraz Szwajcaria.

Polscy turyści doceniają w zagranicznych wyjazdach na narty przede wszystkim gwarancję dobrze naśnieżonych stoków. Jak podkreślają, nie tylko pogoda jest ważna, ale przede wszystkim profesjonalnie przygotowane trasy zjazdowe.

Okazuje się, że w tym roku o 11% wzrośnie liczba osób, które wyjadą za granicę na narty. Wpływa na to głównie stabilizacja cen, które nie zmieniły się zasadniczo od ostatniego roku, jak również spadek cen paliwa, bowiem wielu turystów wybiera się za granicę własnym samochodem. Z badań wynika, że miłośnicy narciarstwa cenią alpejskie kurorty m.in. za rozbudowaną bazę hotelową.

Jak się okazuje, wybór tras zjazdowych w Austrii i we Włoszech gwarantuje uprawianie narciarstwa na każdym poziomie zaawansowania. Dodatkowo Włochy zapewniają piękne słońce oraz doskonałą atmosferę na stokach. Wśród najczęściej odwiedzanych włoskich miejscowości są przede wszystkim Livigno i Val di Sole. Turyści, którzy zdecydują się na okolice Sellarondy, która jest nazywana największą narciarską karuzelą Europy, mają szansę przejechania jednego dnia czterech, najpiękniejszych dolin w Dolomitach.

Narciarskie szaleństwo w Austrii, to przede wszystkim region salzburski. Najczęściej odwiedzaną górską miejscowością jest Zell am See-Kaprun. Dodatkowo Ischgl bądź region Sölden ma do zaoferowania nie tylko trasy zjazdowe, ale również wiele atrakcji, które czekają na turystów po opuszczeniu stoków.

Okazuje się, że mniej doświadczeni w jeździe na nartach oraz rodziny podróżujące z dziećmi, także mogą liczyć na „śnieżne szaleństwo”. Bliższe rejony tj. Czechy czy Słowacja posiadają atrakcyjne oferty właśnie dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z nartami, bądź nie mogą pozwolić sobie na dalekie podróże.

Jak wynika z analiz Neckermann Polska, turyści wyjeżdżający na zimowy wypoczynek chcąc aktywnie spędzić kilka dni urlopu, zabiegają o hotele w pobliżu stoków. Zwracają uwagę na dogodny dostęp do szkółek narciarskich i wypożyczalni sprzętu.

Szacunkowy koszt wyjazdu na narty z biurem podróży wynosi około 1650 złotych od osoby. Okazuje się, że wcześniejsza rezerwacja pozwala na zaoszczędzenie nawet 30%. Wielu Polaków coraz częściej korzysta z zimowych ofert, które przygotowane są przez biura podróży. Jak podają analizy, w zeszłym roku podróżowało w takiej formie już 28% osób. Jest to wzrost o 6% w porównaniu z poprzednim sezonem.


Wycieczka do Czarnob

Miejsca, które niegdyś wydawały się być poza dostępnością człowieka, a ...

Najciekawsze szlaki

Wakacje są doskonałym czasem, aby wypocząć oraz poznać ciekawe miejsca ...

Nordic walking - dla

Uprawienie aktywności fizycznej podczas letniego wypoczynku może okazać się świetnym ...

Przewodnik po Moskwi

Wybierasz się do Moskwy? Zanim to zrobisz dowiedz się co ...

Skitouring - jak zac

Spacer górskimi szczytami to ogromna przyjemność, która obfituje w cudowne ...