Przewodnik po Frankfurcie nad Menem

widok na centrum Frankfurtu

Jednym z niemieckich miast, które kojarzą się z prężnym rozwojem gospodarczym jest Frankfurt nad Menem. Miasto słynnie z pięknych krajobrazów, szklanych drapaczy chmur i rozbudowanej sieci połączeń lotniczych i komunikacyjnych. Jakie jeszcze atrakcje czekają na turystów podczas wycieczki do Frankfurtu?

Frankfurt leży nad rzeką Men i dzięki temu już w czasach średniowiecznych był ważnym ośrodkiem gospodarczym i transportowym. Niemal doszczętnie zniszczony w czasie drugiej wojny światowej musiało na nowo tworzyć swój status, dlatego dziś we Frankfurcie dominuje nowoczesne budownictwo. A ze względu na strategiczne położenie miasta swoje siedziby mają tu największe światowe korporacje. Nieopodal miasta znajduje się największy w Niemczech port lotniczy Rhein-Main-Flughafen, który jest drugim w Europie pod względem obsługi pasażerów.

Szklane centrum miasta sprawia, że Frankfurt nad Menem często nazwany jest europejskim Nowym Jorkiem. Nie bez przyczyny centrum aglomeracji zostało nazywane Mainhattan. Niemniej znajduje się tu także wiele zabytkowych budowli, które odrestaurowano po wojnie. Cudowna frankfurcka starówka oferuje przyjemny spacer pośród średniowiecznych obiektów sakralnych. Koniecznie trzeba odwiedzić Katedrę Cesarską św. Bartłomieja oraz Kościół św. Katarzyny, wybrać się na plac ratuszowy oraz zobaczyć niezwykły Dom Goethego. Interesującym zabytkiem jest Kościół Świętego Pawła, który pełnił funkcję pierwszego parlamentu, a obecnie jest obiektem, gdzie organizowane są różnorodne imprezy kulturalne i rozrywkowe. We Frankfurcie nie brakuje też pięknych synagog, m.in. Synagoga Westend oraz Synagoga Główna. Obowiązkowy jest również spacer Dzielnicą Sachsenhausen.

Inny ciekawym punktem na mapie Frankfurtu jest tzw. Wybrzeże Muzeów, czyli kompleks 13 różnych galerii i muzeów. Znajduje się tutaj m.in. Muzeum Filmu, Instytut Sztuki Stadel, Muzeum Filmu oraz Muzeum Sztuki Użytkowej. Natomiast na chwilę odpoczynku koniecznie trzeba się wybrać do największego w tym regionie parku – Parku Nizza, które znajduje się nad rzeką i słynie z niezwykłego mikroklimat, dlatego rosną tu oliwki oraz figowce. Frankfurt nad Menem słynie też z licznych festiwali. Jednym z nich jest Apfelweinfestival, czyli święto cydru. Wówczas w mieście w wielu miejscach organizowane są jarmarki, podczas których można spróbować różnych lokalnych specjałów, szczególnie niemieckiego cydru. Frankfurt nad Menem to także miasto muzyki techno i fani elektronicznego brzmienia z pewnością znajdą wiele klubów serwujących taką muzykę.


Zwiedzanie Rabatu

Poszukując pomysłu na kolejny wspaniały wjazd warto wziąć pod uwagę ...

Zwiedzanie Filadelfi

Filadelfia to piąte co do wielkości miasto w Stanach Zjednoczonych, ...

Jak się przygotowa

Każdy, kto kocha piesze wycieczki w góry, wie, iż góry ...

Zwiedzanie Lizbony

Poszukując kolejnego kierunku na wycieczkę warto wziąć pod uwagę stolicę ...

Zwiedzanie Lublany

Słowenia niewielki kraj, który na swoich terenach skrywa niezwykłe miejsca, ...