Zwiedzanie Heidelberg

Panorama zabytkowego miasteczka Heidelberg wiosną

Poszukując ciekawego miejsca na jednodniową wycieczkę warto wziąć pod uwagę Niemcy. Nasi zachodni sąsiedzi oferuje wiele urokliwych miast i wsi, do których łatwo dojechać samochodem. Jedną z takich perełek jest miejscowość Heidelberg, która słynie z wyjątkowo urokliwej starówki, jednej z najładniejszych w całych Niemczech. Turyści mogą miło spędzić tu czas pomiędzy pięknymi kamieniczkami i różnymi knajpkami, podziwiając różne, średniowieczne zabytki. Heidelberg znajduje się w landzie Badenia-Wirtembergia, około godziny drogi od Frankfurtu, dlatego to wygodna opcja na szybką wycieczkę.

Marktplatz z kościołem św. Ducha

Koniecznie trzeba zobaczyć główny miejski plac, gdzie znajduje się piękna budowla sakralna z unikatową wieżą, wokół której działają różne kramy handlowe, dlatego toczy się tu spokojne, niemieckie życie. Wnętrze kościoła oferuje ciekawe rzeźby i obrazy, którym warto bliżej się przyjrzeć.

Ratusz Miejski

Barokowy gmach ratusza, który dziś zdobi miasto został wybudowany na początku XVIII wieku, gdyż poprzedni został zniszczony w czasie wojny trzydziestoletniej. Tuż obok Ratusza znajduje się charakterystyczna Fontanna Herkulesa, która powstała w latach 1706-1709 w celu upamiętnienia poważnych zniszczeń miasta w czasie Wojny o Sukcesję Palatynatu.

Kamienica Haus zum Ritter

Obowiązkowo każdy turysta musi przespacerować się do niezwykle efektownej kamienicy Hausa zum Rittera. Bogato zdobiona budowla powstała w 1592 roku jako pensjonat z inicjatywy hiszpańskich osadników. Bracia Franzisko i Carolus Belier w Heidelberga znaleźli schronienie przed prześladowaniami. Kamienica nadal pełni funkcję obiektu hotelowego.

Kościół św. Piotra

Kolejnym punktem na mapie tego pięknego miasteczka jest kościół uniwersytecki Świętego Piotra, uznawany za najstarszą świątynię w Heidelbergu. Najprawdopodobniej wybudowany pod koniec XII wieku, następnie rozbudowany około XV wieku. Dziś jest częścią kampusu uczelnianego

Zamek w Heidelbergu

Symbolem miasta jest Zamek położony na niewysokim, około 80-metrowym wzgórzu Königstuhl. Niemniej z jego szczytu można podziwiać piękną panoramę okolic. Można tam dostać się pieszo lub zabytkową kolejką szynowo-linową, która działa od 1907 roku. Średniowieczny kompleks architektoniczny jest niezwykle romantycznym miejscem, dlatego często stanowi plener ślubnych zdjęć. Funkcjonuje tu również przepiękny ogród Hortus Palatinus oraz muzeum Aptekarstwa z eksponatami pochodzącymi nawet z XIII wieku. Bez wątpienia to miejsce na każdym zrobi ogromne wrażenie.


Zwiedzanie Rabatu

Poszukując pomysłu na kolejny wspaniały wjazd warto wziąć pod uwagę ...

Zwiedzanie Filadelfi

Filadelfia to piąte co do wielkości miasto w Stanach Zjednoczonych, ...

Jak się przygotowa

Każdy, kto kocha piesze wycieczki w góry, wie, iż góry ...

Zwiedzanie Lizbony

Poszukując kolejnego kierunku na wycieczkę warto wziąć pod uwagę stolicę ...

Zwiedzanie Lublany

Słowenia niewielki kraj, który na swoich terenach skrywa niezwykłe miejsca, ...