Zwiedzanie Karlowych Warów

Zabytkowa zabudowa nad rzeką w Karlowych Warach

Czechy skrywają wiele pięknych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Jednym z najpiękniejszych miast tego kraju są Karlowe Wary. Tak naprawdę to uzdrowisko, gdzie przyjeżdżają kuracjusze z różnych zakątków Europy. Położone 125 km od Pragi stanowią dogodny punkt jednodniowej wyprawy. Co ciekawe, dużą część miasta zajmują tereny górskie, m.in. Vítkův vrch (644 m n.p.m.), Výšina věčného mládí (638 m n.p.m.) oraz Doubská hora (610 m n.p.m.). ponadto przez Kralowe Wary przepływają aż cztery rzeki, co czyni miasto niezwykle urokliwym pod względem fauny i flory. Co jeszcze warto zobaczyć w Karlowych Warach?

Miasto-Uzdrowisko

Największa atrakcją Karlowych War są 79 gorące źródła, które znajdują się w kilku punktach miasta. Zbiornik bogate w zdrowotne związki mineralne zapewniają błogi relaks i przyjemną rekonwalescencję. Woda w źródłach ma od 41 do 73 stopni Celsjusza. Co ważne, aż 13 gorących źródeł znajduje się w samym centrum miasta. Ulokowane są one w specjalnych kolumnadach, które trzeba zobaczyć podczas wycieczki.

Miejskie Kolumnady

Największa spośród 5 najważniejszy typu obiektów w mieście jest Młyńska Kolumnda. W jej skład wchodzi aż 5 źródeł o temperaturze około 50 stopni Celsjusza. Wybudowana już w połowie XIX zachwyca neorenesansowym stylem. Bardzo popularna jest również Kolumnada Sadowa, nazywana też żeliwna ze względu na materiał, z jakiego został wykonana. Projekt tej XIX-wiecznej Kolumnady opracowali znani wiedeńscy architekci, Fellnera i Helmera. Koniecznie trzeba również zobaczyć Kolumnadę Targową z końca XIX wieku. Została ona wykonana z drewna i zaskakuje charakterystycznym szwajcarskim stylem i bogatymi zdobieniami. Chroni 3 źródła: Karola IV, Zamkowego Dolnego i Targowego.

Muzeum Becherovki

Słynny czeski likier Becherovka to lokalny wyrób, z którego dumni są mieszkańcy Karlowych War. Nic więc dziwnego, że w mieście funkcje specjalne muzeum, gdzie zobaczyć można szereg eksponatów dotyczących produkcji i historii tego pysznego likieru. Zwiedzający mogą także spróbować aż trzech rodzajów Becherowki.

Inne atrakcje Karlowych Warów

Powstała w 1912 roku Kolejka Linowa Diana to bardzo popularna wśród turystów opcja na zobaczenie miasta z lotu ptaka. Kolejka prowadzi przez 453 metrów pięknych taras widokowych, a różnica poziomów wynosi 167 m, co zapewnia nie lada przeżycia podczas przejażdżki. Obowiązkowym puntem wycieczki do Karlowych War jest zamek Loket z XII wieku. Budowla w gotyckim stylu była niegdyś rezydencją królewską, później pełniła funkcję więzienia, a obecnie to ważna atrakcja turystyczna miasta. Warto też wiedzieć, że w Karlowych Warach od 1946 roku odbywa się prestiżowy Międzynarodowy Festiwal Filmowy, podczas którego najlepsze filmy nagradzane są statuetką Kryształowego Globusa.


Zwiedzanie Rabatu

Poszukując pomysłu na kolejny wspaniały wjazd warto wziąć pod uwagę ...

Zwiedzanie Filadelfi

Filadelfia to piąte co do wielkości miasto w Stanach Zjednoczonych, ...

Jak się przygotowa

Każdy, kto kocha piesze wycieczki w góry, wie, iż góry ...

Zwiedzanie Lizbony

Poszukując kolejnego kierunku na wycieczkę warto wziąć pod uwagę stolicę ...

Zwiedzanie Lublany

Słowenia niewielki kraj, który na swoich terenach skrywa niezwykłe miejsca, ...