Zwiedzanie Wiednia

Widok z góry na panoramę Wiednia

Planując krótki urlop, należy zadać sobie pytanie: Czy chcemy zwiedzać, czy wypoczywać? Możliwości na różnorodne wakacje jest bardzo dużo. Europa słynie przecież z wyjątkowej architektury i bogatej historii, dlatego warto zagłębić się w nią i poznać z bliska. Idealny miejscem na taki wypoczynek będzie Wiedeń, bogate w zabytki miasto to istny raj dla każdego turysty. Zarówno dla tego, który kocha kulturę i sztukę, jak i dla amatorów wypoczynku na łonie natury. Poniżej najważniejsze wiedeńskie zabytki – obowiązkowe punkty każdej podróży do stolicy Austrii.

Innere Stadt

Historyczne centrum miasto, które znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Urokliwe kamienice, piękny Stephansplatz z niezwykłą gotycką Katedrą św. Szczepana, na każdym zrobią wrażenie. Koniecznie trzeba zobaczyć różne dzieła sztuki, znajdujące się w katerze oraz wejść na szczyt południowej wieży, aby zobaczyć cudowną panoramę na okolice Wiednia. Natomiast północna wieża posiada jeden z największych zabytków całej Austrii, dzwon Pummerin, największy w kraju i trzeci pod względem wielkości w w Europie.

Hofburg

Imponujący kompleks pałacowy rozlokowany na 24 hektarach, składający się z 18 budynków, 16 dziedzińców oraz ponad 2800 pomieszczeń. Znajduje się tu m.in. słynne Muzeum Sisi, Apartamenty Cesarskie oraz niezwykła kolekcja sreber. Wejście do muzeum jest płatne.

Wiener Prater

Niezwykle popularny park rozrywki oraz ogromny park miejski, którego główna aleja ma około 4,5 km długości. Idealny wybór na spacer pośród ponad 2500 drzew. Ponadto można tu jeździć konno, grać w tenisa, golfa, a nawet popływać łódka. Dzieci zdecydowanie bardziej wolą karuzele oraz kolejki górskie. Tego typu atrakcji jest aż 250, ale największą jest wiedeński diabelski młyn, który od 1897 roku oferuje cudowną przejażdżkę, podczas której można z góry zobaczyć malowniczy Wiedeń.

Schloss Schönbrunn

Puntem obowiązkowym na turystycznej mapie Wiednia jest letnia rezydencja Habsburgów. Bardzo okazały pałac, w którym znajduje się ponad 1400 komnat, ale zwiedzać można tylko 45. Ponadto znajduje się tutaj najstarszy na świecie ogród zoologiczny Tiergarten Schönbrunn, gdzie można zobaczyć ponad 700 gatunków zwierząt oraz przejść ogromny labirynt czy odwiedzić teatr marionetek. Dogodną opcją na dojazd jest specjalny pociąg turystyczny, który kursuje wzdłuż największych atrakcji Wiednia.

MQ, czyli dzielnica muzeów

Wiedeń to bez wątpienia miasto muzeów i galerii sztuki, dlatego znajduje się tutaj nawet specjalna dzielnica nazywana MuseumsQuartier, w skrócie MQ. W obrębie kilkunastu budynków działa szereg różnych muzeów, np. Muzeum Leopoldów z dziełami austriackiej sztuki współczesnej; MUMOK, niezwykłe muzeum sztuki nowoczesnej, gdzie znajdują się prace Warhola, Yoko Ono czy Picasso; Centrum Architektury, skupione na historycznej i współczesnej architekturze austriackiej.

Naschmarkt

Podczas wycieczki do Wiednia koniecznie trzeba spróbować tamtejszej kuchni. Najlepszym miejscem na to jest Naschmarkt, gdzie znajduje się ponad 120 stoisk i lokali gastronomicznych. Popularne miejsce spotkań wiedeńczyków i turystów.


Zwiedzanie Rabatu

Poszukując pomysłu na kolejny wspaniały wjazd warto wziąć pod uwagę ...

Zwiedzanie Filadelfi

Filadelfia to piąte co do wielkości miasto w Stanach Zjednoczonych, ...

Jak się przygotowa

Każdy, kto kocha piesze wycieczki w góry, wie, iż góry ...

Zwiedzanie Lizbony

Poszukując kolejnego kierunku na wycieczkę warto wziąć pod uwagę stolicę ...

Zwiedzanie Lublany

Słowenia niewielki kraj, który na swoich terenach skrywa niezwykłe miejsca, ...