Zwiedzanie Toronto

Widok na wieżowce w centrum Toronto

Toronto to jedno z najpiękniejszych miasta na świecie. Łączy w sobie majestatyczność amerykańskiego Nowego Jorku ze ogromnymi drapaczami chmur i spokój europejskiej aglomeracji. Nic więc dziwnego, że tak chętnie odwiedzane jest przez turystów. Toronto to największe miasto Kanady, ale nie jest ono stolicą kraju. Stanowi centrum kulturalno-rozrywkowe i pełni rolę symbolicznej stolicy Kanady. Całą aglomerację zamieszkuje ponad 6 mln ludzi. Ze względu na panującą w Toronto wieloetniczności miasto ma swój niezwykły klimat. Ponadto połowę mieszkańców stanowią imigranci, dlatego podczas zwiedzenia można zaobserwować szereg różnych kultur.

Miasto zostało założone w XVII wieku. Wcześniej tereny obecnego Toronto zamieszkały plemiona indiańskie. Strategiczne położenie osady przyczyniło się do dynamicznego rozwoju gospodarczego miasta, które za sprawą połączeń kolejowych i promowych mogło uczestniczyć w międzynarodowym handlu. Dziś w Toronto prężnie rozwija się sektor technologiczny, wiele firm otwiera tu swoje oddziały. Co ciekawe, Toronto słynie też z lasów, bo aż 20 proc. powierzchni miasta jest zalesiona. Wlicza się w to również rozległe pola golfowe, niezwykle modne w Toronto. Popularnym punktem w mieście, na wzór nowojorskiego Central Parku, jest piękny park Rouge Valley Park, który liczy ponad 5 tysiącach hektarów.

Każdy turysta, który odwiedza Toronto koniecznie musi zobaczyć Wieżę CN, ta ogromna budowla o wysokości 553 metrów jest drugą tak wysoką konstrukcją na świecie. To największa atrakcja miasta. Jednak zwiedzenie Toronto nie może obyć się też bez zobaczenia z bliska Wodospadu Niagara. Ta 100-metrowa kaskada wody zapiera dech w piersiach. Dodatkowo wodospad po zmierzchu jest podświetlany co jeszcze potęguje efekt.

Koniecznie należy wybrać się na miejski spacer po Bay Street. To główna ulica centrum całej aglomeracji i znajdują się to największe szklane wieżowce. Wśród symbolicznych budynków miasta należy wymienić Rogers Centre, czyli pierwszą na świecie halę z całkowicie zamykanym dachem, Exhibition Place, czyli teren eventowo-wystawowy oraz Queen’s Park, piękny budynku parlamentu prowincji Ontario. Najwęższym budynkiem w mieście jest bez wątpienia Flatiron Building, wybudowany w 1892 roku. Jedną z jego wąskich ścian zdobić piękny mural, wykonany przez słynnego kanadyjskiego artystę, Derka Michaela Desanta. Natomiast iście wakacyjny odpoczynek zapewnią Wyspy Torontońskie z malowniczym deptakiem i plażami. Ponadto w Toronto doskonale bawić się będą miłośnicy sztuki. Znajduje się tu ponad 100 muzeów i galerii, do najważniejszych zalicza się Centrum Nauki Ontario oraz Królewskie Muzeum Ontario.


Zwiedzanie Karlowych

Czechy skrywają wiele pięknych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Jednym ...

5 najpiękniejszych

Europa wypełniona jest przepięknymi miastami. W każdym jej zakątku można ...

Zwiedzanie Rovinj

Piękne miasteczko, położone na chorwackiej wyspie Istria, czyli Rovinj to ...

Zwiedzanie Pragi

Praga to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miast w Europie, ...

Zwiedzanie Brna

Poszukując ciekawego miasta na wycieczkę w tegorocznym sezonie urlopowym warto ...