Zwiedzanie Toronto

Widok na wieżowce w centrum Toronto

Toronto to jedno z najpiękniejszych miasta na świecie. Łączy w sobie majestatyczność amerykańskiego Nowego Jorku ze ogromnymi drapaczami chmur i spokój europejskiej aglomeracji. Nic więc dziwnego, że tak chętnie odwiedzane jest przez turystów. Toronto to największe miasto Kanady, ale nie jest ono stolicą kraju. Stanowi centrum kulturalno-rozrywkowe i pełni rolę symbolicznej stolicy Kanady. Całą aglomerację zamieszkuje ponad 6 mln ludzi. Ze względu na panującą w Toronto wieloetniczności miasto ma swój niezwykły klimat. Ponadto połowę mieszkańców stanowią imigranci, dlatego podczas zwiedzenia można zaobserwować szereg różnych kultur.

Miasto zostało założone w XVII wieku. Wcześniej tereny obecnego Toronto zamieszkały plemiona indiańskie. Strategiczne położenie osady przyczyniło się do dynamicznego rozwoju gospodarczego miasta, które za sprawą połączeń kolejowych i promowych mogło uczestniczyć w międzynarodowym handlu. Dziś w Toronto prężnie rozwija się sektor technologiczny, wiele firm otwiera tu swoje oddziały. Co ciekawe, Toronto słynie też z lasów, bo aż 20 proc. powierzchni miasta jest zalesiona. Wlicza się w to również rozległe pola golfowe, niezwykle modne w Toronto. Popularnym punktem w mieście, na wzór nowojorskiego Central Parku, jest piękny park Rouge Valley Park, który liczy ponad 5 tysiącach hektarów.

Każdy turysta, który odwiedza Toronto koniecznie musi zobaczyć Wieżę CN, ta ogromna budowla o wysokości 553 metrów jest drugą tak wysoką konstrukcją na świecie. To największa atrakcja miasta. Jednak zwiedzenie Toronto nie może obyć się też bez zobaczenia z bliska Wodospadu Niagara. Ta 100-metrowa kaskada wody zapiera dech w piersiach. Dodatkowo wodospad po zmierzchu jest podświetlany co jeszcze potęguje efekt.

Koniecznie należy wybrać się na miejski spacer po Bay Street. To główna ulica centrum całej aglomeracji i znajdują się to największe szklane wieżowce. Wśród symbolicznych budynków miasta należy wymienić Rogers Centre, czyli pierwszą na świecie halę z całkowicie zamykanym dachem, Exhibition Place, czyli teren eventowo-wystawowy oraz Queen’s Park, piękny budynku parlamentu prowincji Ontario. Najwęższym budynkiem w mieście jest bez wątpienia Flatiron Building, wybudowany w 1892 roku. Jedną z jego wąskich ścian zdobić piękny mural, wykonany przez słynnego kanadyjskiego artystę, Derka Michaela Desanta. Natomiast iście wakacyjny odpoczynek zapewnią Wyspy Torontońskie z malowniczym deptakiem i plażami. Ponadto w Toronto doskonale bawić się będą miłośnicy sztuki. Znajduje się tu ponad 100 muzeów i galerii, do najważniejszych zalicza się Centrum Nauki Ontario oraz Królewskie Muzeum Ontario.


Zwiedzanie Rabatu

Poszukując pomysłu na kolejny wspaniały wjazd warto wziąć pod uwagę ...

Zwiedzanie Filadelfi

Filadelfia to piąte co do wielkości miasto w Stanach Zjednoczonych, ...

Jak się przygotowa

Każdy, kto kocha piesze wycieczki w góry, wie, iż góry ...

Zwiedzanie Lizbony

Poszukując kolejnego kierunku na wycieczkę warto wziąć pod uwagę stolicę ...

Zwiedzanie Lublany

Słowenia niewielki kraj, który na swoich terenach skrywa niezwykłe miejsca, ...