5 najpiękniejszych miast w Europie

Widok na kanał w Wenecji, z łukowatymi mostami oraz kolorowymi kamienicami

Europa wypełniona jest przepięknymi miastami. W każdym jej zakątku można znaleźć malownicze miasteczka, w których cudownie spędza się czas. Dlatego wybór tych najpiękniejszych jest niezwykle trudny. W ostatnich rankingach najczęściej pojawia się pięć poniższych, które uznaje się za te najbardziej atrakcyjne na Starym Kontynencie. Ciekawi jesteście o jakie miasta chodzi?

Wypełniona zabytkami Praga

Położona brzegiem Wełtawy stolica Czech słynie z przepięknej średniowiecznej starówki, ogromnego zamku na Hradczanach, romantycznego Mostu Karola i przyjaznego usposobienia mieszkańców. W Pradze jest co zwiedzać. Wśród obowiązkowych punktów trzeba wymienić Katedrę św. Wita, słynna Złotą Uliczkę, Ogrody Królewskie z Belwederem, Pałac Schwarzenbergów, Bazylika św. Jerzego, Pałac Waldsteina, Muzeum Franza Kafki oraz Rynek Staromiejski, gdzie znajduje się ratusz z unikatowym 600-latnim zegarem astronomicznym. Podczas wycieczki do Pragi warto spróbować lokalnego piwa oraz zarezerwować sobie czas na wieczorny spacer lub rejs po Wełtawie, gdyż miasto jest cudownie oświetlone.

Przeczytaj więcej – „Zwiedzanie Pragi”

Zapierających dech w piersiach Dubrownik

Nazywane perłą Adriatyku przyciąga tłumy turystów z całego świata. Wszystko za sprawą imponującego otoczenia Dubrownika w postaci 25-metrowej fortyfikacji. Dubrownik jako miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To właśnie tu kręcono słynny serial „Gra o Tron”. Co koniecznie trzeba zobaczyć w Dubrowniku? Gotycko-renesansowy Pałac Rektorów, barokową Katedrę Najświętszej Maryi Panny, XVIII-wieczny Pałac Sponza, Wielką Studnię Onofria. Niezwykłe miejskie mury można też obserwować podczas rejsu statkiem.

Przeczytaj więcej – „Zwiedzanie Dubrownika”

Ogromnie romantyczny Paryż

Paryż to kwintesencja francuskiej elegancji. Spacer pośród pięknych kamieniczek, wzdłuż Sekwany w otoczeniu licznych kawiarni i restauracji, zapewnia wspomniały relaks. Największą atrakcją Paryża jest oczywiście wieża Eiffla, która dodatkowo pięknie mieni się po zmierzchu. Ponadto podczas wycieczki do Paryża koniecznie trzeba odwiedzić Luwr, Moulin Rouge, Pola Elizejskie oraz katedrę Notre Dame. Obowiązkowa jest także lampka francuskiego wina w lokalnej knajpce.

Przeczytaj więcej – „Przewodnik po Paryżu”

Pływająca na wodzie Wenecja

Słynne włoskie miasto stanowiło niegdyś niezależną republikę. Dziś to miejsce wypoczynku milinów turystów z całego świata. Tylko Wenecja zamiast transportu kołowego oferuje przejazdy statkami i gondolami, dlatego zachwyca każdego, kto tu przyjdzie. Ponadto w Wenecji znajduje się wiele architektonicznych zabytków. Wśród tych najważniejszych należy wymienić Plac i Bazylikę Świętego Marka, Most Westchnień oraz most Rialto na cieśninie Canal Grande.

Zaskakująca niezwykłością Barcelona

Oryginalne zabudowa Barcelony czyni to miasto jednym z najpiękniejszych w Europie. Autorem większości niezwykłych budowli jest słynny secesyjny architekt, Antonio Gaudiego. Cechują się one licznymi łukami parabolicznymi, bogatą ornamentyką oraz wielobarwnością. Największą atrakcją miasta jest kościół Sagrada Familia, którego budowę rozpoczęto w 1882 roku i trwa ona do dziś. Ponadto koniecznie trzeba zobaczyć też inne budynki jak Casa Milà, Casa Batlló i Casa Vicens oraz Pałac Güell, targ La Boqueria, stadion Camp Nou. Natomiast najpiękniejszych widok na Barcelonę podziwiać można ze szczytu góry Tibidabo.

Dowiedz się więcej – „Zwiedzanie Barcelony”


Zwiedzanie Rabatu

Poszukując pomysłu na kolejny wspaniały wjazd warto wziąć pod uwagę ...

Zwiedzanie Filadelfi

Filadelfia to piąte co do wielkości miasto w Stanach Zjednoczonych, ...

Jak się przygotowa

Każdy, kto kocha piesze wycieczki w góry, wie, iż góry ...

Zwiedzanie Lizbony

Poszukując kolejnego kierunku na wycieczkę warto wziąć pod uwagę stolicę ...

Zwiedzanie Lublany

Słowenia niewielki kraj, który na swoich terenach skrywa niezwykłe miejsca, ...