Zwiedzanie Rabatu

Poszukując pomysłu na kolejny wspaniały wjazd warto wziąć pod uwagę niezwykły Rabat. Stolica Maroko kusi egzotyką, unikatową kulturą i wakacyjną pogodą przez niemal cały rok. Niezwykle barwne miasto ma do zaoferowania szereg zabytków oraz pięknych atrakcji, a za sprawą tanich połączeń lotniczych wycieczka do Maroko nie będzie wcale droższa od europejskiego wojażu. Co należy zobaczyć podczas pobytu w Rabacie?

Rabat znajduje się w zachodniej części kraju przy ujściu rzeki Bu Rakrak, nad Oceanem Atlantyckim. Miasto powstało około 1150 roku i przez większość czasu zamieszkiwała je ludność muzułmańska. W 1911 roku Rabat znalazł się pod okupacją francuską i dopiero w 1956 roku Maroko odzyskało niepodległość. Do dziś język francuski jest powszechnym językiem w tym kraju. Całe miasto Rabat w 2012 roku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Do najważniejszy zabytków stolicy Maroka zaliczy się miejskie ruiny o nazwie Szella (Chellah). Otoczone są murami Merynidów i znajdują się w tropikalnym ogrodzie. Niegdyś w tym miejscu znajdowało się starożytne rzymskie miasto Sala Colonia. Poza ruinami trzeba koniecznie zobaczyć znajdującą się tu nekropolię wielkiego władcy merynidzkiego Abu al-Hasana. Mauzoleum Mohammeda V i wieża Hasana to kolejne zabytkowe ruiny, które trzeba zwiedzić w Rabacie. Wejście na wieżę Hasana możliwe jest za pośrednictwem ramp, które budowano niegdyś ze względu na poruszanie się konno. Ponadto wewnątrz mauzoleum to przykład marokańskiej architektury, gdyż grobowiec wykonana z pięknego marmuru.

Marokańską kulturę zdecydowanie najlepiej zobaczyć i poczuć w starej dzielnicy Rabatu, w Medynie. Lokalne targowisko z orientalnymi specjałami to punkt obowiązkowy wycieczki. Maroko ma też europejskie oblicze, które zostało wzniesione przez Francuzów. Dzielnica Ville Nouvelle, czyli Nowe Miasto to szereg budynków rzędowych oraz pierwszy maratoński hotel Balima w europejskim stylu, wybudowany w 1932 roku.

Zabytkiem, które zdecydowanie wrzuca się w oczy jest Katedra św. Piotra, wybudowano latach 20. XX wieku. Ten rzymskokatolicki kościół całą elewację ma w białym kolorze, a wieże w stylu art déco, co zdecydowanie wyróżnia się na tle marokańskiej zabudowy. Podczas wycieczki do Rabatu trzeba koniecznie wygospodarować sobie czas na odpoczynek na lokalnej plaży. Piękne wybrzeża Atlantyku kusi lazurową wodą i drobnym piaskiem. Do najpopularniejszych miejsc zalicza się plażę Temara i Skhirat, gdzie znajduje się wiele restauracji oraz klubów nocnych.


Zwiedzanie Rabatu

Poszukując pomysłu na kolejny wspaniały wjazd warto wziąć pod uwagę ...

Zwiedzanie Filadelfi

Filadelfia to piąte co do wielkości miasto w Stanach Zjednoczonych, ...

Jak się przygotowa

Każdy, kto kocha piesze wycieczki w góry, wie, iż góry ...

Zwiedzanie Lizbony

Poszukując kolejnego kierunku na wycieczkę warto wziąć pod uwagę stolicę ...

Zwiedzanie Lublany

Słowenia niewielki kraj, który na swoich terenach skrywa niezwykłe miejsca, ...