Alternatywa dla Bożego Narodzenia w domu

Laponia

libargutxi/flickr.com

Dla wielu atrybuty Świąt Bożego Narodzenia w postaci pachnącej choinki, magii świątecznych przygotowań, czy pluskającego się w wannie karpia, są niezwykłe i nie da się ich niczym zastąpić. Nie wyobrażają sobie oni kolacji wigilijnej poza domem, w innej scenerii niż rodzina zgromadzona wokół stołu nakrytego śnieżnobiałym obrusem. Są jednak tacy, którzy świąteczny wypoczynek planują dużo wcześniej i decydują się na wyjazd za granicę.

Z pewnością alternatywą dla tradycyjnej Gwiazdki jest wyjazd do Laponii, gdzie występuje Wioska Świętego Mikołaja. Znajduje się ono na terenie Koła Podbiegunowego w miasteczku Napapirii, które uważane jest za świąteczną stolice Starego Kontynentu. Śnieżnobiały krajobraz można podziwiać również decydując się na wyjazd do Rejkiawik, będącym stolicą Islandii. Jest to miasto najbardziej wysunięte na północ Isllandii, potocznie zwane Bay of Smoke. Miasto to znajduje się na półwyspie, otaczają je wzgórza stanowiące doskonałe punkty widokowe Moody Reykjanes i Esja. Miejsce to jest bardzo chętnie odwiedzane nie tylko podczas zimowego wypoczynku, ale również podczas letnich wakacji. Praktycznie o każdej porze roku można podziwiać tam niezwykłe widoki. Islandia oferuje swoim odwiedzającym Boże Narodzenie z psimi zaprzęgami, czynnymi kraterami wulkanicznymi, a także gorącymi źródłami. Takie atrakcje stanowią nie lada konkurencję dla rodzinnej tradycji.

Wiele osób zimą potrzebuje słońca, a świąteczne wolne dni, traktuje jak dodatkowy urlop, nie tylko od pracy zawodowej, ale również obowiązków domowych. Dla nich wyjazd w ciepłe kraje staje się idealnym miejscem na spędzenie Świąt. Jednym z wybieranych kierunków są Wyspy Karaibskie, które według Amerykanów stanowią najbardziej powszechną gwiazdkową lokalizację. Dla Europejczyków, którzy zimą przyzwyczajeni są do śniegu, widok choinki znajdującej się na plaży może być bardzo zaskakujący. Jednak takie wakacje zimą, maja również swój urok. Podczas Świat Bożego Narodzenia na Karaibach, można liczyć na niezwykle gorący piasek oraz iście rajski krajobraz.

Wiele osób decyduje się również na spędzenie Świąt Bożego Narodzenia poza domem, ale jednak na terenie kraju. W takich wypadkach, większość wybiera Zakopane, będące zimową stolicą Polski.


Rząd nie przedłuż

Bon turystyczny nie cieszy się taką popularnością, jak zakładano. Znikoma ...

Czy będzie paszport

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza, dezorganizując życie na całym świecie. Podróżowanie ...

Jak turyści obchodz

Podróżowanie w dobie pandemii koronawirusa wymaga od turystów większej kreatywności ...

Przewodnik po Korync

Grecja od lata stanowi popularny cel wyjazdów Polaków w okresie ...

Czy linie lotnicze p

Portal Fly4free.pl poinformował o planach linii lotniczych, które miałyby zawierać ...