Kierunki podróży na święta

święta w Nowym Jorku

andykazie/bigstockphoto.com

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły i magiczny. W okresie okołoświątecznym na całym świecie odbywa się wiele eventów poświęconych idei zimowych świąt. Bajkowe święta można spędzić w Nowym Jorku, który na tę okoliczność tradycyjnie wystawia największą choinkę na świecie. Drzewko znajduje się w Rockefeller Center i mierzy miedzy 21 a 30 metrów. Ta ogromna norweska choinka przyozdobiona jest 30 tysiącami światełek, które znajdują się na ośmiokilometrowym przewodzie. Na czubku drzewska znajduje się gwiazda, która waży aż 250 kilogramów. Nowy Jork uważany jest za mekkę świątecznego przepychu.

Tradycyjną atmosferę świat można poczuć w stolicy Czech. Praga w tym okresie przepełniona jest jarmarkami świątecznymi. Spacerując uliczkami Starego Miasta można dostrzec chóry śpiewające kolędy oraz rozstawione drewniane budki, w których sprzedaje się własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Na Starym Mieście jest również stajenka ze zwierzętami tj. owce, kozy i osiołki. Święta w Czechach to przede wszystkim wyjątkowa atmosfera i nawiązanie do tradycji.

Niezwykłą atrakcją dla miłośników świątecznych eventów jest Parada Świętego Mikołaja w Montrealu w Kanadzie. Jest to tradycja, której korzenie sięgają lat dwudziestych (1925). Jednocześnie oprócz parady odbywa się festiwal francuski Défilé de Noël. Podczas tych uroczystości na ulicach pełno kolorowych ozdób i platform z podobiznami Św. Mikołaja. Dodatkowo w całym mieście można spotkać jarmarki świąteczne i lodowiska. Oprócz widowiska jakim jest parada atrakcją dla świątecznych turystów jest również kulinarna podróż. Inspiracja francuską kuchnią sprawia, że będąc w Montrealu nie sposób nie spróbować maślanych ciasteczek, kandyzowanych orzechów, czy gorącej czekolady.


Najgroźniejsze chor

Wycieczka w inne regiony świata, szczególnie w obszary tropikalne lub ...

Przewodnik po Rio de

Rio de Janeiro to bez wątpienie jedno z najpiękniejszych i ...

Druga turystyczna ta

Branża turystyczna to gałąź gospodarki, która w skutek koronawirusa ucierpiała ...

Mazurska Pętla Rowe

  Mimo że Polska nie kojarzy się ze zbytnio rozwiniętą kulturą ...

Bon turystyczny już

Rząd oferuje coraz więcej możliwości skorzystania z pomocy finansowej przez ...