Kraków najlepszy w Europie

Kraków

smif, flickr

„Zoover” jest holenderskim portalem internetowym, gromadzącym opinie o turystycznych miastach znajdujących się w Europie. Co roku przyznaje nagrodę dla najlepszego miasta Europy, zachęcając tym samym turystów do odwiedzania rekomendowanych miejsc. Należy zaznaczyć, że nagroda przyznawana jest zawsze na początku roku tak, aby turyści mieli jeszcze szansę uwzględnienia w swoich podróżniczych planach lidera rankingu.

Użytkownicy portalu „Zoover” wybierając najlepsze miasto w Europie biorą pod uwagę przede wszystkim kulturę, atmosferę miasta, a także życie nocne i jakość hoteli.

W 2015 roku, nagrodę „The Best European City Trip 2015″ otrzymał Kraków uzyskując najwyższą notę (8,80). Warto zaznaczyć, że Kraków wyprzedził w tej kategorii Rzym, Sewillę i Wenecję. Jest to tym większy powód do dumy, że nagrodę dla najlepszego miasta w Europie stolica Małopolski otrzymała już po raz drugi.

Jak dostrzegają analitycy rynku turystycznego, nagroda w 2014 roku, którą otrzymał Kraków dla najlepszego miasta turystycznego w znacznym stopniu zdeterminowała plany zagranicznych turystów. Według badań Małopolskiej Organizacji Turystycznej liczba turystów z Holandii podwoiła się w tym czasie do liczby 77 tys. Magdalena Sroka – wiceprezydent Krakowa zauważa, że taki stan rzeczy może być wynikiem bardzo dużej promocji Krakowa na terenie Holandii.

Kraków jest bardzo docenianym miastem w Europie. Co roku zdobywa wiele nagród i wyróżnień. W listopadzie 2014 roku redakcja branżowego magazynu – „MICE&Travel”- przyznała stolicy Małopolski MICE Trend Awards 2014. W tej kategorii polskie miasto pokonało Rygę i Dubrovnik


Wycieczka do Czarnob

Miejsca, które niegdyś wydawały się być poza dostępnością człowieka, a ...

Najciekawsze szlaki

Wakacje są doskonałym czasem, aby wypocząć oraz poznać ciekawe miejsca ...

Nordic walking - dla

Uprawienie aktywności fizycznej podczas letniego wypoczynku może okazać się świetnym ...

Przewodnik po Moskwi

Wybierasz się do Moskwy? Zanim to zrobisz dowiedz się co ...

Skitouring - jak zac

Spacer górskimi szczytami to ogromna przyjemność, która obfituje w cudowne ...