Madagaskar – plan na wakacje 2016

Madagaskar

Frank Vassen, flickr.com

Republika Madagaskaru to państwo usytuowane na wyspie Madagaskar, u południowo-wschodnich wybrzeży Afryki, w zachodniej części Oceanu Indyjskiego. Całkowita powierzchnia wyspy wynosi 584 740 kilometrów kwadratowych, co plasuje ją na czwartym miejscu pod względem wielkości na świecie. Państwo swoją wielkością porównywalne jest do Kenii. Stolicą Madagaskaru jest Antananarywa.

Madagaskar przyciąga wielu turystów niezwykłą roślinnością. Znaleźć tu można rajskie plaże (dające ukojenie i wypoczynek), a także wulkaniczne góry i rolnicze tereny. Na południu i w centrum dominuje sawanna, z kolei w północnej części znajdują się suche lasy podrównikowe.

Stolica Madagaskaru, będąca jednym z największych ośrodków miejskich na wyspie posiada wiele atrakcji turystycznych. Będąc w Antananarywie warto odwiedzić Pałac Królowej, który powstał na przełomie XVII i XVIII wieku. Są tu liczne świątynie oraz miejsca związane z dawnymi panami Madagaskaru.

Bez wątpienia największą atrakcją wyspy jest przyroda. Niezwykłe gatunki fauny i flory można znaleźć w Parku Isolo, rezerwacie Zombitse, a także Parku Narodowym Ranomafana.

Park Isolo słynie z kilkunastu gatunków lemurów, a także około 400 gatunków roślin i 70 gatunków ptaków. Z kolei Park Narodowy Ramonafara to inaczej królestwo kameleonów, gdzie znajdują się zagrożone gatunki roślin i zwierząt. Z kolei największą atrakcja w rezerwacie Zombitse są baobaby oraz olbrzymie figowce.

Madagaskar, obok Kenii i RPA może stanowić miejsce wakacyjnych podróży. Okazuje się, że coraz więcej turystów wybiera taki kierunek na wakacje.


Wycieczka do Czarnob

Miejsca, które niegdyś wydawały się być poza dostępnością człowieka, a ...

Najciekawsze szlaki

Wakacje są doskonałym czasem, aby wypocząć oraz poznać ciekawe miejsca ...

Nordic walking - dla

Uprawienie aktywności fizycznej podczas letniego wypoczynku może okazać się świetnym ...

Przewodnik po Moskwi

Wybierasz się do Moskwy? Zanim to zrobisz dowiedz się co ...

Skitouring - jak zac

Spacer górskimi szczytami to ogromna przyjemność, która obfituje w cudowne ...