Nadmorski szlak rowerowy R – 10

Opony rowerowe

Nadmorski Szlak Hanzeatycji nazywany również Międzynarodowym Szlakiem Rowerowym wokół Bałtyku R-10 wchodzi w skład sieci EuroVelo (EV10), która biegnie dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Cała trasa liczy prawie 8000 kilometrów i zahacza o najważniejsze nadmorskie miasta – wyruszając z Gdańska przez Kaliningrad, Kłajpedę, Rygę, Tallinn, Sankt Petersburg, Helsinki, Vaasa, Oulu, Sundsvall dotrzeć można do Sztokholmu i przez Ystad, Malmö, Kopenhagę, Odense, Rostock wrócić do Gdańska.

Polskie odcinki szlaku przebiegają przez województwa: zachodniopomorskie, pomorskie i warmińsko-mazurskie i miasta: Świnoujście, Międzyzdroje, Dziwnów, Rewal, Kołobrzeg, Mielno, Darłowo, Jarosławiec, Ustkę, Łebę, Władysławowo, Gdynię, Sopot, Gdańsk, Elbląg, Frombork, Braniewo, Gronowo.

Do ciekawych tras tego odcinak należy szlak rowerowy na trasie Międzyzdroje-Dziwnów. Jest to trasa o długości 32 kilometrów, gdzie znajdują się spore przewyższenia. Stanowi ona wyjątkową atrakcję dla miłośników dwóch kółek, ponieważ przebiega przez Woliński Park Narodowy.

Kolejnym szlakiem godnym uwagi jest Dźwirzyno-Kołobrzeg. Trasa usytuowana jest z dala od zgiełku miasta, w miejscu byłych terenów wojskowych na odcinku 11 kilometrów. Jest to asfaltowa trasa, która biegnie malowniczymi lasami wzdłuż brzegu morza. Jej atutem rowerowej jest oświetlenie, które umożliwia jazdę wieczorem.
Odcinek Pogorzelica-Mrzeżyno również wchodzi w skład szlaku R-10. Trasa długości 14 kilometrów jest bardzo urozmaicona: ścieżka rowerowa biegnie przez trudniejsze trasy na leśnych terenach, jak i łagodniejsze tereny usytuowane bliżej zabudowań. Na trasie znajdują się cztery miejsca odpoczynku. Na jednym z tych miejsc, znajduje się punkt widokowy, który stanowi dodatkową atrakcję dla miłośników wycieczek rowerowych.


Mazurska Pętla Rowe

  Mimo że Polska nie kojarzy się ze zbytnio rozwiniętą kulturą ...

Bon turystyczny już

Rząd oferuje coraz więcej możliwości skorzystania z pomocy finansowej przez ...

Czy można już pod

Swoją działalność po epidemii koronawirusa stopniowo wznawia sektor turystyczny. Coraz ...

Przewodnik po Londyn

Uznawane za jedno z najpiękniejszych i najbardziej wartościowych dla turystów ...

Będą antykryzysowe

Nowy program dotyczący turystyki wejdzie w życie? Rząd pracuje nad ...