Podróż do Betlejem…

Betlejem

Jean & Nathalie/flickr.com

Święta Bożego Narodzenia sprzyjają refleksji, zwiększają wrażliwość i pielęgnują ducha empatii. Sporo w tym czasie mówi się o Ziemi Świętej, do której w okolicach grudniowych świąt przybywa wielu pielgrzymów z całego świata.

Betlejem jest położone w zachodniej części Judei na wysokości około 775 m. n. p. m. Znajduje się około 10 kilometrów od Jerozolimy oraz 75 kilometrów od Ammanu, stolicy Jordanii. Betlejem stanowi ośrodek kultu religijnego dla Chrześcijan. Zgodnie z zapisami Ewangelii Św. Mateusz to miejsce narodzenia Jezusa Chrystusa i Dawida. Betlejem, będące niezwykłym miejscem dla wielu Chrześcijan znajduje się 59 kilometrów od Morza Śródziemnego.

Do największych atrakcji turystycznych Betlejem należy Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Grota Mleczna, Bazylika Narodzenia Pańskiego, Studnia Dawida, a także liczne klasztory i kościoły. Warto nadmienić, że życie kulturalne toczy się wokół Placu Żłóbka. Betlejem zamieszkiwane jest przez ok. 30 tysięcy ludzi, z których większość stanowią muzułmanie oraz palestyńscy chrześcijanie. Gęstość zaludnienia wynosi 1029 osób na kilometr kwadratowy. Do 1996 roku Betlejem znajdowało się pod okupacja izraelską.

Większość organizatorów wycieczek do Ziemi Świętej na obowiązkowym planie zwiedzania umieszcza: Górę Oliwną, Ścianę Płaczu, Bazylikę Grobu Świętego, Górę Synaj, Betlejem, a także Morze Martwe. Podróż do Ziemi Świętej nie tylko spotkanie z historią i zabytkami architektury, ale przede wszystkim ogromne duchowe przeżycie.


Najgroźniejsze chor

Wycieczka w inne regiony świata, szczególnie w obszary tropikalne lub ...

Przewodnik po Rio de

Rio de Janeiro to bez wątpienie jedno z najpiękniejszych i ...

Druga turystyczna ta

Branża turystyczna to gałąź gospodarki, która w skutek koronawirusa ucierpiała ...

Mazurska Pętla Rowe

  Mimo że Polska nie kojarzy się ze zbytnio rozwiniętą kulturą ...

Bon turystyczny już

Rząd oferuje coraz więcej możliwości skorzystania z pomocy finansowej przez ...