Podróż do Betlejem…

Betlejem

Jean & Nathalie/flickr.com

Święta Bożego Narodzenia sprzyjają refleksji, zwiększają wrażliwość i pielęgnują ducha empatii. Sporo w tym czasie mówi się o Ziemi Świętej, do której w okolicach grudniowych świąt przybywa wielu pielgrzymów z całego świata.

Betlejem jest położone w zachodniej części Judei na wysokości około 775 m. n. p. m. Znajduje się około 10 kilometrów od Jerozolimy oraz 75 kilometrów od Ammanu, stolicy Jordanii. Betlejem stanowi ośrodek kultu religijnego dla Chrześcijan. Zgodnie z zapisami Ewangelii Św. Mateusz to miejsce narodzenia Jezusa Chrystusa i Dawida. Betlejem, będące niezwykłym miejscem dla wielu Chrześcijan znajduje się 59 kilometrów od Morza Śródziemnego.

Do największych atrakcji turystycznych Betlejem należy Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Grota Mleczna, Bazylika Narodzenia Pańskiego, Studnia Dawida, a także liczne klasztory i kościoły. Warto nadmienić, że życie kulturalne toczy się wokół Placu Żłóbka. Betlejem zamieszkiwane jest przez ok. 30 tysięcy ludzi, z których większość stanowią muzułmanie oraz palestyńscy chrześcijanie. Gęstość zaludnienia wynosi 1029 osób na kilometr kwadratowy. Do 1996 roku Betlejem znajdowało się pod okupacja izraelską.

Większość organizatorów wycieczek do Ziemi Świętej na obowiązkowym planie zwiedzania umieszcza: Górę Oliwną, Ścianę Płaczu, Bazylikę Grobu Świętego, Górę Synaj, Betlejem, a także Morze Martwe. Podróż do Ziemi Świętej nie tylko spotkanie z historią i zabytkami architektury, ale przede wszystkim ogromne duchowe przeżycie.


Przewodnik po Moskwi

Wybierasz się do Moskwy? Zanim to zrobisz dowiedz się co ...

Skitouring - jak zac

Spacer górskimi szczytami to ogromna przyjemność, która obfituje w cudowne ...

Najlepsze polskie o

Okres zimowy skłania do poszukiwania narciarskiej rozrywki. W Polsce nowoczesnych ...

Przewodnik po Lublin

Wiele polskich miast pozostaje nieodkrytych, a to błąd. Przykładem godnego ...

Turystyka dla lubią

Miejsce skrywające tajemnice budzi zainteresowanie i sprawia, że chętnie pojawiają ...