Podróż życia…

pilot turystyczny

Wiele osób marzy o podróżowaniu. Jedni wybierają trasy, które można pokonać w kilka godzin, inni preferują długie dystanse. Każda z tych podróży czegoś uczy.

Podróżując zdobywa się wiedzę, nie tylko w zakresie nowych miejsc, ale przede wszystkim na swój temat. Podróż to czas doświadczania i sprawdzania własnej wytrzymałości, radzenia sobie w zaskakujących sytuacjach i nowym otoczeniu.

Wśród kierunków, które można przypisać kategorii: „podróż życia” znajduje się Peru w zachodniej części Ameryki Południowej. To trzecie pod względem wielkości, zaraz po Brazylii i Argentynie państwo na kontynencie. Znajduje się nad Oceanem Spokojnym. Republika Peru to drugi co do wielkości kraj andyjski. Podróż do krainy Inków to marzenie niejednego człowieka. A spotkanie z Machu Picchu to pamiątka na całe życie i niezwykłe doświadczenie dla tych, którzy lubią trekking po górach. Miasto znajduje się na wysokości 2090-2400 m n.p.m. w Andach Peruwiańskich. Usytuowane jest na przełęczy, poniżej której płynie rzeka Urubamba, w swoim górnym brzegu nazywana Vilcanotą.

Do największych atrakcji Republiki Peru zalicza się miasto Cuzo, znajdujące się w południowej części państwa. Dawniej nazwa „Cuzo” dla mieszkańców oznaczało „pępek świata”. Wierzyli oni, że stanowi źródło życia. Współcześnie Cuzo zaprasza turystów z całego świata niezwykłą, kolonialną architekturą, andyjską muzyką na żywo, a także zabytkami: Plazą de Armas z katedrą i kościołem El Triunfo.

Na liście niezwykłych miejsc w Peru znajduje się również Huacachina, czyli niewielka oaza na pustyni Atakama. Jej usytuowanie pośród piaszczystych wydm nadało jej nazwę oazy Ameryki. To miejsce gdzie można zaznać nie tylko relaksu, ale również atrakcji w postaci sandboardingu oraz wycieczek jeepami po pustyni.

Stolicą Pery jest Lima i stanowi ona jednocześnie największe miasto Republiki. Uważane jest ono za miasto kontrastów. Znajduje się w nim stare, kolonialne centrum w okolicy Plaza de Armas, nowoczesna dzielnica Miraflores, a także ciągnące się przez długie kilometry slumsy wzdłuż wybrzeża Oceanu Spokojnego. Ze względu na bliskie (ok. 10 kilometrów) usytuowanie miasta od lotniska, większość wycieczek rozpoczyna swoje spotkanie z Peru właśnie w Limie. Pierwsze wrażenie może być różne, dlatego warto bliżej poznać to miasto zanim wyrobi się ostateczną opinię.

„Podróż życia” to często marzenie, które jest planowane latami. Niektórzy bardzo skrupulatnie wybierają kierunek swoich podróży i przygotowują się do nich miesiącami, a nawet latami. W wielu przypadkach przygotowanie to obejmuje nie tylko obszar finansowy wyprawy, ale przede wszystkim sprawnościowy. Tak jak w przypadku M. Wojciechowskiej, dla której wejście na „Górę Gór” wymagało ciężkiego treningu i pokonywania własnych ograniczeń.


Rząd nie przedłuż

Bon turystyczny nie cieszy się taką popularnością, jak zakładano. Znikoma ...

Czy będzie paszport

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza, dezorganizując życie na całym świecie. Podróżowanie ...

Jak turyści obchodz

Podróżowanie w dobie pandemii koronawirusa wymaga od turystów większej kreatywności ...

Przewodnik po Korync

Grecja od lata stanowi popularny cel wyjazdów Polaków w okresie ...

Czy linie lotnicze p

Portal Fly4free.pl poinformował o planach linii lotniczych, które miałyby zawierać ...