Podróże po kawiarniach

filiżanka kawy

amnachphoto/bigstockphoto.com

Inspiracji do podróżowania można szukać już nie tylko w magazynach, czy na forach internetowych poświęconych turystyce, ale w miłej atmosferze przy kawie lub herbacie. Okazuje się, że powstaje coraz większa ilość kawiarni, które zrzeszają miłośników podróżowania. Odwiedzając takie miejsca można posłuchać ciekawych opowieści, obejrzeć fotorelacje z wyjazdów, czy też wymienić doświadczenia i spostrzeżenia nt. odwiedzonego miejsca.

W Łodzi, przy ulic Piotrowskiej znajduje się kawiarnia „Daleko Blisko”, która stanowi projekt dwóch koleżanek traktujących podróżowanie jako sposób na życie. Kuchnia w tym miejscu „poszukuje” inspiracji wśród przysmaków dalekich krajów. Można tu spotkać zarówno libańskie ciasto, jak również portugalskie pastéis de nata. W kawiarni Daleko Blisko dostępne są kawy i herbaty z czterech stron świata. O wyjątkowości tego miejsca, oprócz kuchni, świadczy także modernistyczne wnętrze, które zawiera orientalne pamiątki z podróży. Letnią porą goście kawiarni mogą korzystać z ogródka pełnego kwiatów, który udekorowany jest dodatkowo kolorowymi lampkami stwarzającymi wyjątkowy nastrój.

Katowice także mogą pochwalić się wyjątkowym miejscem, skupiającym miłośników podróżowania. „Klub Podróżników Namaste” – taką nazwę nosi klub znajduje się przy ulicy Sobieskiego 27, skupia pasjonatów gór. W tym miejscu można regularnie brać udział w pokazach slajdów z podróży, spotkaniach autorskich, czy oglądać pokazy fotograficzne. Klub zajmuje się także organizacją wypraw górskich, w których każdy może wziąć udział.

W Gdańsku, przy ulicy Garncarskiej 7 znajduje się kawiarnia „Południk 18”, która nazwą swoją nawiązuje do geograficznego położenia Gdańska. Kawiarnia „dba” o swoich klientów i oferuje im możliwość korzystania ze swoich zbiorów czytelniczych (magazynów i podręczników poświęconych tematyce podróżniczej), a także gier planszowych. Klienci Południka 18 mogą w każdy czwartek posłuchać o ciekawych wyprawach i podróżach.

Warszawa posiada także bogatą ofertę kawiarni podróżniczych. W stolicy mieści się bowiem kawiarnia „Tam i z Powrotem”. Przy ulicy Odyńca 71 powstało miejsce, w którym można doświadczyć idei slow food i posmakować zdrowych i ekologicznych produktów. Kawiarnia Tam i z Powrotem składa się z dwóch sal, z których jedna powstała z inspiracji Afryką. Można tam wypocząć w barwnych hamakach, bądź na orientalnych pufach. Miejsce to powstało z tęsknoty za tym, co nieznane. W menu Tam i z Powrotem znajdują się wina prosto z europejskich winnic i piwa z niewielkich browarów. W Warszawie znajduje się również inna kawiarnia – „Południk zero”. Jest to dwupoziomowy lokal, składający się z kameralnych sal. Wnętrze wystrojem nawiązuje do portowej karczmy. Kawiarnia mieści się przy ulicy Wilczej 25 i regularnie zajmuje się organizacją spotkań podróżniczych i pokazów slajdów. Każdego roku odbywa się tam Festiwal Pięć Smaków i Festiwal Offtravel. Przy ulicy Ratuszowej 2 w Warszawie znajduje się również kawiarnia – „Cafe 8 stóp”, której pomysł zrodził się w głowach właścicieli podczas pół rocznej podróży po Stanach Zjednoczonych. Ten rodzinny projekt stanowi pokłosie miłości do dzieci i dalekich, egzotycznych podróży. W kawiarni organizowane są wieczorne spotkania podczas, których o niezwykłych podróżach opowiadają zarówno właściciele Cafe 8 stóp, jak i zaproszeni goście.

W Krakowie także znajduje się kawiarnia podróżnicza. Mieści się przy ulicy Mały Rynek 4 i nosi nazwę „Bo – no – bo Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza”. Jak sama nazwa wskazuje miejsce to stanowi połączenie przestrzeni do czytania z kawiarnią. Wnętrze przepełnione jest przewodnikami z najdalszych zakątków świata. Dostępne są tu zarówno mapy, jak i reportaże podróżnicze – również w obcych językach. Kawiarnia Bo – no – bo, podobnie jak Południk 18 w Gdańsku, oferuje swoim gościom wybór gier planszowych. Menu Kawiarni Księgarni Podróżniczej posiada kawy z Etiopii, Salwadoru i Kolumbii. Ponadto można tam skosztować słodyczy w postaci domowych, wegańskich wypieków. W Bo – no – Bo organizowane są spotkania z autorami książek, warsztaty i wydarzenia podróżnicze.

Podróże po kawiarniach podróżniczych mogą dostarczyć wielu radości i niezapomnianych chwil.


Będą antykryzysowe

Nowy program dotyczący turystyki wejdzie w życie? Rząd pracuje nad ...

Pomoc rządu dla bra

Nie da się ukryć, że branża turystyczna jako jedna z ...

Przewodnik po Elblą

Początek istnienia Elbląga datuje się na 1237 rok, co czyni ...

Zagrożenie koronawi

Epidemia koronawirusa budzi przerażenie na całym świecie. Liczba zgonów w ...

Przewodnik po Saloni

Grecja to popularne miejsce na wakacyjny wypoczynek. Dogodna aura i ...