Podróże po kawiarniach

filiżanka kawy

amnachphoto/bigstockphoto.com

Inspiracji do podróżowania można szukać już nie tylko w magazynach, czy na forach internetowych poświęconych turystyce, ale w miłej atmosferze przy kawie lub herbacie. Okazuje się, że powstaje coraz większa ilość kawiarni, które zrzeszają miłośników podróżowania. Odwiedzając takie miejsca można posłuchać ciekawych opowieści, obejrzeć fotorelacje z wyjazdów, czy też wymienić doświadczenia i spostrzeżenia nt. odwiedzonego miejsca.

W Łodzi, przy ulic Piotrowskiej znajduje się kawiarnia „Daleko Blisko”, która stanowi projekt dwóch koleżanek traktujących podróżowanie jako sposób na życie. Kuchnia w tym miejscu „poszukuje” inspiracji wśród przysmaków dalekich krajów. Można tu spotkać zarówno libańskie ciasto, jak również portugalskie pastéis de nata. W kawiarni Daleko Blisko dostępne są kawy i herbaty z czterech stron świata. O wyjątkowości tego miejsca, oprócz kuchni, świadczy także modernistyczne wnętrze, które zawiera orientalne pamiątki z podróży. Letnią porą goście kawiarni mogą korzystać z ogródka pełnego kwiatów, który udekorowany jest dodatkowo kolorowymi lampkami stwarzającymi wyjątkowy nastrój.

Katowice także mogą pochwalić się wyjątkowym miejscem, skupiającym miłośników podróżowania. „Klub Podróżników Namaste” – taką nazwę nosi klub znajduje się przy ulicy Sobieskiego 27, skupia pasjonatów gór. W tym miejscu można regularnie brać udział w pokazach slajdów z podróży, spotkaniach autorskich, czy oglądać pokazy fotograficzne. Klub zajmuje się także organizacją wypraw górskich, w których każdy może wziąć udział.

W Gdańsku, przy ulicy Garncarskiej 7 znajduje się kawiarnia „Południk 18”, która nazwą swoją nawiązuje do geograficznego położenia Gdańska. Kawiarnia „dba” o swoich klientów i oferuje im możliwość korzystania ze swoich zbiorów czytelniczych (magazynów i podręczników poświęconych tematyce podróżniczej), a także gier planszowych. Klienci Południka 18 mogą w każdy czwartek posłuchać o ciekawych wyprawach i podróżach.

Warszawa posiada także bogatą ofertę kawiarni podróżniczych. W stolicy mieści się bowiem kawiarnia „Tam i z Powrotem”. Przy ulicy Odyńca 71 powstało miejsce, w którym można doświadczyć idei slow food i posmakować zdrowych i ekologicznych produktów. Kawiarnia Tam i z Powrotem składa się z dwóch sal, z których jedna powstała z inspiracji Afryką. Można tam wypocząć w barwnych hamakach, bądź na orientalnych pufach. Miejsce to powstało z tęsknoty za tym, co nieznane. W menu Tam i z Powrotem znajdują się wina prosto z europejskich winnic i piwa z niewielkich browarów. W Warszawie znajduje się również inna kawiarnia – „Południk zero”. Jest to dwupoziomowy lokal, składający się z kameralnych sal. Wnętrze wystrojem nawiązuje do portowej karczmy. Kawiarnia mieści się przy ulicy Wilczej 25 i regularnie zajmuje się organizacją spotkań podróżniczych i pokazów slajdów. Każdego roku odbywa się tam Festiwal Pięć Smaków i Festiwal Offtravel. Przy ulicy Ratuszowej 2 w Warszawie znajduje się również kawiarnia – „Cafe 8 stóp”, której pomysł zrodził się w głowach właścicieli podczas pół rocznej podróży po Stanach Zjednoczonych. Ten rodzinny projekt stanowi pokłosie miłości do dzieci i dalekich, egzotycznych podróży. W kawiarni organizowane są wieczorne spotkania podczas, których o niezwykłych podróżach opowiadają zarówno właściciele Cafe 8 stóp, jak i zaproszeni goście.

W Krakowie także znajduje się kawiarnia podróżnicza. Mieści się przy ulicy Mały Rynek 4 i nosi nazwę „Bo – no – bo Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza”. Jak sama nazwa wskazuje miejsce to stanowi połączenie przestrzeni do czytania z kawiarnią. Wnętrze przepełnione jest przewodnikami z najdalszych zakątków świata. Dostępne są tu zarówno mapy, jak i reportaże podróżnicze – również w obcych językach. Kawiarnia Bo – no – bo, podobnie jak Południk 18 w Gdańsku, oferuje swoim gościom wybór gier planszowych. Menu Kawiarni Księgarni Podróżniczej posiada kawy z Etiopii, Salwadoru i Kolumbii. Ponadto można tam skosztować słodyczy w postaci domowych, wegańskich wypieków. W Bo – no – Bo organizowane są spotkania z autorami książek, warsztaty i wydarzenia podróżnicze.

Podróże po kawiarniach podróżniczych mogą dostarczyć wielu radości i niezapomnianych chwil.


Burza podczas wyciec

Burza w górach jest wyjątkowo groźnym zjawiskiem meteorologicznym, gdyż towarzyszy ...

GOPR i TOPR - kiedy

Wycieczki górskie to popularny sposób spędzania urlopu. Jednak tylko odpowiedzialne ...

Przewodnik po Johann

Johannesburg nazywane potocznie Joburg, Jozi albo Egoli, czyli złote miasto ...

Wycieczka do Czarnob

Miejsca, które niegdyś wydawały się być poza dostępnością człowieka, a ...

Najciekawsze szlaki

Wakacje są doskonałym czasem, aby wypocząć oraz poznać ciekawe miejsca ...