Seszele dla biznesu

Seszele

Didier Baertschiger/flickr.com

Okazuje się, że Seszele stały się jednym z najczęściej wybieranych kierunków w ramach turystyki biznesowej. W roku 2015 Polscy turyści okazali się najliczniejszą grupą, spośród odwiedzających z Centralnej Europy.

Seszele to państwo wyspiarskie usytuowane na Oceanie Indyjskim. Znajduje się ok 1600 kilometrów od wybrzeży Afryki. Położone jest na północny wschód od Madagaskaru.

Jak wynika z przeprowadzonych analiz rynek wycieczek dla biznesu rozwija się bardzo szybko – okazuje się, że jest to 12 – 15% rocznie. Cena za pobyt turysty biznesowego jest 3 – krotnie większa niż indywidualnych klientów.

Z analiz firmy InDreams w polskich przedsiębiorstwach wynika, że na podróże integracyjne i motywacyjne wydaje się ok. 950 milionów rocznie. Celem takich wypraw jest głównie integracja kadry pracującej, ale również wzmacnianie motywacji do pracy. Jak podają raporty, zagraniczne integracje odbywają się często na pokładach statków wycieczkowych, gdzie dodatkowo na lądzie zapewnia się podróżującym atrakcje. Przygotowaniem takich wyjazdów zajmują się zewnętrzne firmy, które wybierają nawet kierunek podróży.

Władze Seszeli chcą zachęcić polskich, biznesowych turystów do jeszcze częstszego odwiedzania. Mają na celu odmianę wizerunku Seszeli, jako bardzo drogiego miejsca wypoczynkowego. Jak wskazują wyniki, Seszele to również miejsce odbywania się konferencji dla wielu korporacji. Specjalista z biura podróży wskazuje, że ok. 30% przychodów w ramach turystki generują właśnie klienci biznesowi.


Rząd nie przedłuż

Bon turystyczny nie cieszy się taką popularnością, jak zakładano. Znikoma ...

Czy będzie paszport

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza, dezorganizując życie na całym świecie. Podróżowanie ...

Jak turyści obchodz

Podróżowanie w dobie pandemii koronawirusa wymaga od turystów większej kreatywności ...

Przewodnik po Korync

Grecja od lata stanowi popularny cel wyjazdów Polaków w okresie ...

Czy linie lotnicze p

Portal Fly4free.pl poinformował o planach linii lotniczych, które miałyby zawierać ...